SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Prim polemiği!

Prim polemiği!

Ankara’daki kanlı saldırıda ölenlerin ailelerine 29’ar bin TL tazminat ödenirken, milli takıma Euro 2016’ya katılma hakkı kazanılması nedeniyle 500’er bin Euro dağıtılması tartışma yarattı.

Türkiye zor da olsa Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkı kazanırken, son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle oluşan olumsuz ortam biraz olsun unutuldu. Bu kez de millilere dağıtılan prim ‘ölçüsüzlük' tepkisi aldı.

TFF, futbolcu ve teknik heyete 500'er bin Euro verecek. Fenerbahçe Kulübü, resmi sitesinden yaptığı açıklamada Hollanda zaferi için Terim ve futbolculara astronomik bir prim dağıtıldığını bu rakamın futbolcular için 200 bin Euro, teknik direktör için ise 400 bin Euro olduğu öne sürülmüştü

ALMANYA’YA 300 BİN EURO

2014 Dünya Kupası'nda şampiyon olan Almanya bile Ay-Yıldızlı ekibimizin çok altında prim almıştı. Alman Futbol Federasyonu (DFB) futbolun en büyük kupası için teknik direktör Joachim Löw ile 23 kişilik kadroda yer alan futbolculara 300'er bin Euro prim dağıtmıştı.

Ankara bombalamasında hayatını kaybedenlerin ailelerine 29'ar bin TL tazminat ödeneceğinin açıklanması ile tepkiler arttı. Kulüplerinde milyon Euro'lar kazanan futbolcuların bu şekilde ödüllendirilmesi büyük tepki çekti.