SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neymar hakkında ‘6 ay men’ başvurusu

Brezilya'nın spor gazetesi O'Globo, Santos Kulübü'nün Barcelonalı futbolcu Neymar'ın 6 ay futboldan men edilmesi için FIFA'ya başvurduğunu ileri sürdü.

Güncellenme: 09:09, 16/10/2015
Neymar hakkında ‘6 ay men’ başvurusu

Mayıs 2013’te Santos’tan Barcelona’ya gelen Neymar’ın transferindeki gerçek değerin ortaya çıkmasından sonra Brezilyalı futbolcuyu “sözleşmesindeki maddeleri yerine getirmemekle” suçlayan Santos Kulübü’nün, bu kez itirazını FIFA’ya yaptığı belirtildi.

O’Globo gazetesi, Neymar için 6 ay sahalardan men cezası isteyen Santos’un FIFA’ya yaptığı başvurunun kabul edilebileceğini savunarak, isminin açıklanmasını istemeyen kaynağın “Brezilyalı futbolcunun oynamasının durdurulması için yeterli gerekçe var” dediğini yazdı.

FIFA’nın futbolcuların transferleriyle ilgili yönetmenliğinin 17. maddesini çiğnemekle suçlanan Neymar’ın kurallar gereği 4 ila 6 ay sahalardan men cezası alabileceği, Barcelona’ya da para cezası verilebileceği iddia edildi.

Öte yandan Katalan spor gazetesi El Mundo Deportivo ise FIFA’ya yapılan başvuruya rağmen Barcelona Kulübü’nün ve teknik direktör Luis Enrique’nin çok rahat olduğunu yazdı. Kulübün, şubat ayında açıklanan Neymar’ın transferiyle ilgili evraklarda her şeyin açık olduğuna güvendiği bildirildi.