SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa’da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na, favori olduğu grupta 4. olarak katılamayan Hollanda, tamamen dibe vurdu. Oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla tüm dünyayı şaşırtan Hollanda’nın, son oynadığı Çek Cumhuriyeti maçında akıl almaz bir skandala imza atıldığı öğrenildi.

Hollanda’nın mutlak kazanması gereken ancak 3-2 kaybettiği Çek Cumhuriyeti maçında büyük bir forma skandalı yaşandı. Maç oynanırken kimsenin fark edemediği ayrıntı, bir fotoğraf karesi ile ortaya çıktı. Skandalın başrolünde ise sezon başında Manchester United’a transfer olan Hollanda’nın yeni yıldızı Memphis Depay vardı.

memphis-depay

HOLLANDA’NIN İZLANDA MAÇI FORMASI İLE…

Depay’ın, Çek Cumhuriyeti ile oynanan mücadeleye, geçen ay Hollanda’nın sahasında oynadığı ve 2-1 kaybettiği forma ile çıktığı anlaşıldı.

Depay’ın formasının sol tarafına dikkatlice bakıldığında, tarihin İzlanda maçının oynandığı 3 Eylül 2015 olduğu görülüyor. Ayrıca ülke bayraklarının bulunduğu bölümde Hollanda-Çek Çumhuriyeti bayrakları yerine Hollanda-İzlanda bayrakları olması dikkat çekiyor.

Hollanda Milli Takımı yetkililerinin daha önce İzlanda ile oynanan maçtaki formayı Çek Cumhuriyeti maçında da giymesi için Depay’ın soyunma odasındaki dolabına astığı tahmin ediliyor.

Hürriyet