SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alkışlar Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’e

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil'in Barcelona maçında Karşıyaka'yı tribünden desteklemesi, iki kulüp arasında dostluk rüzgarları esmesini sağladı.

Güncellenme: 16:44, 16/10/2015
Alkışlar Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’e

Pınar Karşıyaka’nın Turkish Airlines Euroleague C Grubu’nda Barcelona Lassa’yı 71-62 yendiği karşılaşmada Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’in müsabakayı izleyerek yeşil-kırmızılı ekibe destek vermesi, geceye damgasını vuran hareket oldu. Ezeli rekabete yeni bir boyut getiren Mehmet Sepil, Karşıyaka Arena’da maç izleyen ilk Göztepe başkanı unvanını kazanırken bu davranışıyla da tüm Türkiye’ye fair play dersi verdi.

Takdir toplayan Mehmet Sepil’in bu jesti hem Karşıyaka hem de Göztepe cephesinde büyük yankı bulurken, sarı-kırmızılı taraftarlar başkanlarıyla gurur duyduklarını belirterek, “Böyle klas bir hareket ancak Mehmet Sepil’e yakışırdı” görüşünde birleşti. Karşıyakalı sporseverler ise Sepil’i aralarında görmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Göztepe Başkanı Mehmet Sepil tüm samimiyetiyle yanımızda yer aldı. Yakın zamanda bizim başkanımızın da Göztepe Kulübü’ne ziyarette bulunmasını temenni ederiz” dedi.

pınar-karşıyaka-taraftar

GÖZTEPE – KARŞIYAKA REKABETİNE YENİ BOYUT

Mehmet Sepil’in müsabakayı izlemesi, futboldaki rekabete de olumlu yansıdı. PTT 1’inci Ligi’nde 11’inci haftada oynanacak Karşıyaka-Göztepe derbisi öncesi iki takım taraftarları centilmenlik rüzgarları estirdi.

Taraftarlar, sosyal medyada 8 Kasım’da Atatürk Stadı’nda oynanacak maçta tribünlerin yarı yarıya olmasını talep etti. Her fırsatta Karşıyaka ile dostluğun önemine değinen Mehmet Sepil, “İki takımın yöneticileri, ezeli rekabette centilmenliğin ön plana çıkması için küçük de olsa adımlar atıyor. Türkiye’nin ve İzmir’in birlik beraberliğe ihtiyacı var. Herkes gönül rahatlığı ile statlara, salonlara girebilmeli. İki taraftarın birlikte maç izlemesi benim en büyük hayalim. Rekabetimiz İzmir’in lehine olacak. Göztepe ve Karşıyaka Süper Lig’de derbi oynayacak” açıklamasını yaptı.

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya da twitter hesabından, “Tebrikler Karşıyaka. Harika galibiyet. Adeta nerede kalmıştık dediler. Bu kadar yeni kadro bunu başarıyorsa tebriklerin en büyüğü Ufuk Sarıca’ya” mesajını yayınladı.

mehmöet-sepil

Yayınlanma Tarihi:16:28,