SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Bucaspor’da teknik direktör Tolga Doğantez, son dönemde futbolcularla yaşadığı sıkıntılara açıklık getirirdi. “Hiçbir oyuncuya karşı ön yargılı ve art niyetli değilim” diyen Doğantez.

İki hafta önceki Karagümrük maçıyla başlayan süreci değerlendiren Tolga Doğantez, şunları söyledi:

“Karagümrük’e karşı taktir toplayan bir futbol oynadık. Sonraki hafta Keçiörengücü deplasmanı için Yasin, Emre ve Burakcan’ı kadroya almayacağım yazıldı. Emre ve Yasin sakattı. Burakcan’ı ise 11’de oynattım. Hatta Berkin’i kadroya almadım, onu herkes görmezden geldi. Yasin ve Emre için idmanlarda ayrı bir program uyguluyordum.

İkisi nedense kadro dışı kaldıklarını düşündü. Bana durumu anlattılar. Ben de kendilerine sorun olmadığını, sadece takımdan ayrı çalıştıklarını söyledim. Buna rağmen sıkıntı yaratıldı. 8 kişilik futbolcu grubu arkadaşlarını savunarak, ‘Onlar yoksa biz de yokuz’ dedi. Böyle bir başkaldırmayı kabul edemezdim. Ancak kimseye art niyetli ve ön yargılı davranmadım.”

TOLGA DOĞANTEZ: “KİMSEYLE RESTLEŞMEDİM”

Bucaspor’un etik değerlerinin ve meslek ahlakının her şeyin üstünde geldiğini ifade eden genç çalıştırıcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Olayların yaşandığı ikinci günde 8 futbolcu yönetim aracılığı ile özür diledi. Bu grupta Civar ve Mehmet ben gelmeden önce de kadro dışıydı. Yöneticiler bana diğer 6 futbolcunun as takımla idmanlara katılmasını söyledi. Ben de çalıştığım 19 oyuncuya arkadaşlarını tekrar aralarında görmek isteyip istemediklerini sordum. Onlar da kabul ettiler.

Burakcan konusu ise tamamen farklı bir olay. Futbolcu Keçiörengücü müsabakasının ardından bazı kişilere ‘Bilerek koşmadım’ diyor. Böyle bir şeyi kabul edebilir miyim? Kalbiyle, iyi niyetiyle ve tüm gücüyle görev yapacak herkese kapım açık. Kimseyle restleşmedim.”

Gerilimin yaşandığı dönemde yazılı bir açıklama yaparak Emre ve Yasin’i kadro dışı bıraktığını duyuran Tolga Doğantez, son konuşmasında yönetimden herhangi bir futbolcuya ceza verilmesini talep etmediğini söyledi.