SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Taha Akgül’e coşkulu karşılama

Taha Akgül’e coşkulu karşılama

Dünya Şampiyonu Taha Akgül, memleketi Sivas'ta coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, memleketi Sivas’ta coşkuyla karşılandı. 4 Avrupa ve 2 dünya şampiyonluğu bulunan Akgül, hedefinin Rio Olimpiyatları’nda altın madalya olduğunu söyledi.

Memleketi Sivas’a gelen Dünya şampiyonu güreşçi Taha Akgül’ü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürü Salim Kılıç, ailesi ve minik sporcular ile çok sayıda vatandaş karşıladı. 25 yaşındaki Akgül, kendisini karşılayanlara teşekkür ederken, hedefinin olimpiyatlarda altın madalya kazanmak olduğunu belirtti.

TAHA AKGÜL KENDİNE RAKİP GÖRMÜYOR

Daha sonra konvoy halinde şehir merkezine geçen şampiyon güreşçi, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Aydın, Akgül’ü tebrik ederek başarılarının devamını diledikten sonra altın hediye etti.

Burada konuşan Taha Akgül, rakiplerinin kendi seviyesine gelmemesi için daha iyi çalışıp aradaki mesafeyi koruyacağını belirterek, “Bütün rakiplerime değer veririm, hiçbir rakibimi küçümsemem. Tabi olimpiyatların havası çok daha farklı oluyor. Dünya şampiyonasına gelenler oraya da geliyor sadece psikolojisi biraz ağır, o psikolojiyi yenebilirsem ben kendime rakip görmüyorum” dedi.