SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ı takip eden basın mensupları ile sohbet yemeğinde bir araya gelen teknik direktör Şenol Güneş önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesinin 3 Temmuz şike süreci ile ilgili aldığı beraat kararı hakkında çok konuşmak istemediğini söylese de üstü kapalı adalet sistemini eleştirdi.

Şenol Güneş o dönemde oynanmayan Süper Kupa finalinin yeniden gündeme gelmesi ile alakalı soruya “O döneme hiç girmek istemiyorum. Hukuk, adamlara göre yer değiştiriyorsa burada hukuk yoktur zaten” dedi. O dönem bir karar verildiğini ve bunun doğru olduğunun söylendiğini anlatan Güneş “Şimdi başka bir karar verildi bu sefer de bu karar doğru deniliyor. Belki iki sene sonra yine değişecek. O zaman burada adaletten bahsedemeyiz” şeklinde konuştu.

Hukukta belirsizlik olamayacağının da altını çizen Şenol Güneş “Bir yerde bir cinayet varsa katil vardır, ölü vardır. Burada gereğinin yapılması gerekir ölünün yerden kaldırılması gerekir. Hukuken aklanmış olabilirler ama bunun vicdanen yanıtı yok. Eğer ortada bir suç varsa bu yargılama sportif mahkeme de yapılmalı normal hukuki mahkemede yargılanmasını doğru bulmuyorum ” açıklamasında bulundu.