SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulübün resmi internet sitesinden görüntülü yayınlanan söyleşide konuşan Sepil, ilk iş olarak camiayı birleştirdiklerini söyledi. Göreve başladıkları andan itibaren kulübün üzerindeki ölü toprağını attığını ifade eden Sepil, “Göztepe’yi camiaya ve taraftara açtık. Onların isteklerini hiçbir zaman görmezden gelmedik. Geçen sezonun sonlarına doğru oynanan Kırklarelispor maçında 42 bin taraftarın stadı doldurmasıyla amacımıza ulaştığımızı anladık. Maçlarımıza artık çocuklu aileler de geliyor. Bunu tek başıma yapmam imkansızdı. Profesyonel kadromuzla İzmir’in Göztepesi’ni yeniden ayağa kaldırdık” şeklinde konuştu.

Göztepe’nin en önemli sorunu olan stat konusuna değinen Mehmet Sepil taraftara müjdeli haberi verdi. Gürsel Aksel Tesisleri’nin yerine yapılacak yeni stadın inşaatına 1 aya kalmadan başlanacağını duyuran Sepil, “Göztepe’ye başkan olduğumda stadımızın başka yere yapılmasını istedim. Ancak bize arsa gösterilmedi. Bu nedenle planlanan projeye destek verdim” dedi. Geçtiğimiz cumartesi günü İzmir AK Parti Milletveki Adayı Binali Yıldırım ile toplantı yaptığını ifade eden Sepil, “Arazide kronikleşen özel mülkiyet sorunu var. İstesek inşaata başlarız ama yarım kalma ihtimalini de göz önünde bulundurmalıyız. Çalışma yarım kalırsa oradan taşınacak altyapı takımlarımıza da yazık olur. Binali Yıldırım en kısa sürede problemin çözüleceğini söyledi. Bir kaç hafta sonra temeli atacağız” cümlelerini kullandı.

Genel Energy İcra Kurulu’nda aktif olarak yer almayacağını yineleyen Mehmet Sepil, zamanının çoğunu Göztepe için harcayacağını söyledi. “Bir şeyi zamanında bırakmayı bilmeliyiz” diyen sarı-kırmızılıların başkanı, “Elbette bir gün Göztepe başkanlığım da bitecek. Tek amacım buradan ayrılırken başarı hikayeleri bırakmak. Şirketimden çok güzel bir şekilde ayrıldım. Göztepe’de yapılacak çok iş var. Avrupa hatta Dünya çapında bir spor kulübü oluşturmak için çabalayacağım. Sadece futbolla değil, triatlon, hentbol, yelken ve sörfte de sınıf atlamalıyız. Amatör branşlar bizim göz bebeğimiz. Ayrıca kadın voleybol ve basketbol takımlarımız olacak. Erkek voleybolda Arkasspor, basketbolda ise Pınar Karşıyaka İzmir’i en iyi şekilde temsil ediyor. Biz de bu branşları kadınlar da geliştireceğiz” yorumunu yaptı.

EN BÜYÜK HAYALİM SÜPER LİG’DE DERBİ

Göztepe ile Karşıyaka arasında yaşanan ezeli rekabeti yorumlayan Mehmet Sepil en büyük hayalinin iki takımın Süper Lig’de karşı karşıya gelmesi olduğunu söyledi. “Dünya çapında bir derbimiz var” ifadesini kullanan Sepil şöyle devam etti:

“Göztepe ve Karşıyaka’nın rekabetinde seyirci sayısı rekorlar kitabına girdi, hem de eski ismiyle 2’nci Lig’de bunu yaşadık. İki kulübün rekabeti İzmir’in lehine olmalı. Herkesin gönül rahatlığı ile stada gelebildiği, iki takım tribünlerinin beraberce izlediği bir karşılaşma hayal ediyorum. Bunun için ufak da olsa adımlar atılıyor. Karşıyaka Başkanı Ali Erten’le her zaman irtibat halindeyim. Folkart’ın iki kulübe de sponsor olması iyi bir başlangıç oldu. Ancak bu rekabeti mutlaka Süper Lig”e taşımalayız.”

SONUNA KADAR DİYADİN

Göztepe’de zaman zaman eleştirelerin hedefi olan Teknik Direktör Metin Diyadin’e Başkan Mehmet Sepil’den destek geldi. Futbolda başarısızlığın tek nedenini istikrarsızlık olduğunu kaydeden Sepil, “Ligler başlayalı 7 hafta olmasına rağmen 7 kulüp teknik adam değişikliğine gitti. Bu şekilde başarı mümkün değil. Hocalar Türkiye’de resmen kısa dönem askerlik yapıyor. Geldikleri şehirde ev bile tutmuyorlar. Neden, en ufak olumsuzlukta gideceklerini biliyorlar. Biz asla böyle bir harekette bulunmayacağız. Göztepe sonuç takımı olmayacak. Sabırlı olmak mecburiyetindeyiz. Metin Diyadin’e güvendim ve her zaman arkasında duracağım. Asla soyunma odasına girmem. Diyadin’in başarısız olduğuna sezon sonu karar veririz. Bu hafta Kayseri Erciyes’e yenilebiliriz, futbol bu. Ama kimseyi başarısızlıkla suçlayamayız” yorumunu yaptı.

TARAFTARIMIZ ÇOK DUYARLI

Göztepe’nin yıllardır aldığı cezalardan dolayı maddi ve manevi büyük sıkıntılar yaşadığını anlatan Mehmet Sepil artık taraftarların duyarlı davrandığını vurguladı. Bazen cezalar nedeniyle haksızlığa da uğradıklarını ancak her zaman dikkatli davranmaları gerektiğini söyleyen Başkan Sepil, “Ligin ilk haftasında Elazığspor maçında yediğimiz ceza da hakeme küfür edilmedi. Ama Futbol Federasyonu’nun kuralları belli. Seyircimiz ona göre hareket edecek. Şu sıralar taraftarımızın duyarlılığı çok arttı. Herkesin tek derdi Göztepe’ye sahip çıkmak olsun” dedi.