SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Infantino’dan sert sözler!

Infantino’dan sert sözler!

UEFA'nın Nyon'da bulunan merkezinde yapılan ve 54 üye federasyon başkanı ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino açıklamalarda bulundu.

UEFA’nın Nyon’da bulunan merkezinde 54 üye federasyon başkanı ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino açıklamalarda bulundu.

Özellikle son dönemde UEFA Başkanı Michel Platini’ye kadar uzanan FIFA’daki yolsuzluk soruşturmasının son haliyle ilgili konuşan Infantino, Platini’nin suçsuz olduğunu, tüm bunların, Fransız futbol adamının FIFA Başkan adaylığının önüne geçilmek için düzenlenmiş birer komplo olduğunu söyledi.

İşte Infantino’nun açıklamalarından satırbaşları:

“Platini’ye verilen ceza geçicidir. UEFA Başkanı olarak maaşını almaya devam ediyor. Eğer cezası kesinleşseydi maaşını alamazdı. Biz UEFA Yönetim Kurulu olarak Platini’nin arkasındayız. Buradaki 54 üye federasyonunun desteğini istiyoruz. Eğer fırsatı olsaydı sizinle konuşup durumu kendisi açıklayacaktı. Ancak konuşması yasaklandı.”

“PLATINI ADİL ŞEKİLDE YARGILANMALI”

“Platini’nin cezasının kesinleşmesi durumunda CAS’a gideceğiz. CAS’taki davaya güveniyoruz. Tüm bunlar, Platini’nin FIFA Başkanlığı önüne koyulmuş birer engel. Biz böyle olduğuna inanıyoruz. Platini, kendisi hakkındaki tüm suçlamarı reddediyor. Biz bu geçici cezanın kaldırılacağını düşünüyoruz. Kaldırılmazsa atacağımız adımlar belli. CAS bağımsız bir kurum. Platini de adil şekilde yargılanmayı hak ediyor.”

PLATINI’NIN FIFA BAŞKAN ADAYLIĞI

Michel Platini’nin 26 Şubat’ta yapılacak FIFA Başkan seçimindeki adaylığı devam ediyor. Bu konuda geri adım atmadık. Platini’nin cezası kesinleşmediği sürece adayımızı değiştirmeyeceğiz. Cezasının kesinleşmesi gibi bir durum söz konusu olursa yeni bir aday için çalışma başlatabiliriz ancak şu anda böyle bir planımız yok.

Sporx