SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray mali açıdan çok zor günler yaşıyor. Galatasaray yönetim raporları hazırlıyor, UEFA'nın önüne koyuyor. Müfettişler de bu evrakları didik didik ediyor.

Ancak Galatasaray tüm imkansızlıklara rağmen devre arasında kadroyu güçlendirmek istiyor. Teknik heyet özellikle hücum hattının güçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Burak Yılmaz ve Umut Bulut dışında golcüsü olmayan Aslan, üçüncü bir forvet almaya çalışacak. listenin ilk sırasında yazan isim ise Oumar Niasse…

Senagalli oyuncu, Akhisar Belediyespor'da Hamza Hamzaoğlu'nun öğrencisiydi. Niasse her fırsatta Hamzaoğlu'nu babası gibi gördüğünü ve bir gün tekrar Türkiye'ye dönmek istediğini söylüyor. Yönetim bu oyuncuyu kiralamayı amaçlıyor. Fakat Lokomotif Moskova, 2017'ye kadar sözleşmesi bulunan 25 yaşındaki golcüyü kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor. Çünkü bu sezona fırtına gibi giren ve toplam 11 maçta 7 gol atan Niasse, Lokomotif'in 1 numaralı silahı konumunda…

CAMPBELL İÇİN DENAYER ÖRNEĞİ

Galatasaray, uzun zamandır istediği Joel Campbell için bir kez daha Arsenal'in kapısını çalacak. İngiliz ekibi Kosta Rikalı yıldızı hem kimseye satmıyor, hem de oynatmıyor. Sağ açıkta ter döken Campbell için Arsene Wenger ile görüşülecek. Tecrübeli teknik adama Jason Denayer örneği verilecek ve kiralama teklifi yapılacak. Bilindiği gibi Denayer, Man.City'nin yıldızlarla dolu kadrosunda oynayamadığı için Galatasaray'a geldi. Belçikalı şimdi kenarda çürümüyor, oynayıp tecrübe kazanıyor.

MUSLERA TEKLİFE BAĞLI

Genel sekreter Fatih İşbecer, AMK'ya verdiği röportajda “Muslera gibi oyuncuları satarak sadece günü kurtarırsınız. Kulübün geleceği için uzun vadeli planlar yapmak lazım” demişti.

Sarı-kırmızılılar, Uruguaylı eldiveni kimseyi vermeyi düşünmüyor. Fakat 30 veya 35 milyon Euro gibi uçuk bir teklif gelirse, yönetim bunu değerlendirecek. Böylece cari açık büyük oranda kapanacak. Ayrıca Tarık Çamdal gibi fayda vermeyen oyunculara ocak ayında gelecek teklifler mutlaka değerlendirilecek.

Yayınlanma Tarihi:09:36,