SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fatih Terim, İzlanda maçının ardından yaptığı açıklamada, kısa bir süre içerisinde Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Löw ile bir araya gelmek istediğini ve bazı görüşmeler yapacağını ifade etmişti.

Terim’in açıklamalarının ardından gözler Löw ile yapılacak olan zirveye çevrildi. Peki bu görüşme neden yapılacak, neler konuşulacak, Terim’in Löw’e teklifi ne olacak?

“OYUNCULARI BASKI ALTINA ALMAYALIM”

Mesut Özil, İlkay Gündoğan ve Emre Can’ın Almanya Milli Takımı’nı tercih etmesiyle alevlenen ve Almanya Bundesliga’da birçok “gurbetçi” futbolcunun forma giymesinden dolayı Türkiye – Almanya arasında sürekli bir çatışma konusu olan “tercih” sorununu ortadan kaldırmak için Löw ile masaya oturacak olan Terim, Löw; “Almanya ile Türkiye federasyonları arasında bir anlaşma imzalansın. Bu sözleşme, hem işbirliğini hem de oyuncu tercihlerini içersin. İki federasyon yetkilileri de oyuncuları baskı altına almasın ve oyuncular milli takım tercihlerini yapmadan önce ülke federasyonları birbirleriyle görüşsün” teklifini sunacak.

ALMANYA İLE HAZIRLIK MAÇI

Almanya ve Katar ile hazırlık maçı yapacak olan A Milli Takım’da Fatih Terim ile Löw arasındaki görüşmenin hazırlık maçından önce gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Sporx