SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkan Zengin, Mehmet Ekici’den özür diledi

Trabzonspor’da Erkan Zengin, Süper Lig'in 6. haftasında Osmanlıspor'a 3-1 mağlup oldukları maçın ardından soyunma odasında tartıştığı ve yumruk attığı iddia edilen takım arkadaşı Mehmet Ekici'den özür diledi.

14:26 -
Erkan Zengin, Mehmet Ekici’den özür diledi

Tecrübeli futbolcu, “takım arkadaşım ve kardeşim Mehmet Ekici” diye hitap etteği Mehmet Ekici ile arasında krize dönüşen olayla ilgili kulüp sitesinden yaptığı yazılı ve imzalı açıklamada, yaşanan olayı kendi sahalarında aldıkları 3-1’lik Osmanlıspor yenilgisine bağladı. ‘Değerli futbol kamuoyuna’ başlığı ve Erkan Zengin imzasıyla yapılan açıklamada yıldız oyuncu şu ifadelere yer verdi:

“Osmanlıspor maçı sonrası üzücü ve onur kırıcı bir mağlubiyetin de etkisiyle soyunma odasında takım arkadaşım ve kardeşim Mehmet Ekici ile aramızda tatsız bir olay yaşanmıştır.

Yaşanan bu olaydaki tavrımdan dolayı ne denli üzgün ve pişman olduğumu, bu durumu telafi etmek için her şeye hazır olduğumu arkadaşlarıma, hocama, sportif direktörüme ve sayın başkanıma ilettim.

Şimdi bir kez daha kamuoyua beyan ediyorum ki; yaşanmasını hiç bir zaman istemediğim ve büyük bir üzüntü duyduğum bu olay sonrası takım arkadaşım Mehmet Ekici’den özür dilerim. Saygılarımla…”