SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arkas Akdeniz’e açıldı

Rolex Middle Sea Race'de Türkiye'yi temsil edecek olan Arkas Sailing Team, lokal suyu tanıtmak için düzenlenen 4 bölümlük kıyı yarışında yer aldı.

Güncellenme: 11:20, 15/10/2015
Arkas Akdeniz’e açıldı

Arkas Sailing Team, 17-24 Ekim tarihlerin Malta Kraliyet Yat Kulübü’nün ev sahipliğinde bu yıl 36’ncısı düzenlenen Akdeniz’in en önemli off-shore yelken yarışlarından Rolex Middle Sea Race’de Türkiye’yi temsil edecek. Tümü Türk yelkencilerden oluşan Arkas ekibi, 22 ülkeden 115 tekne ve 1000’in üzerinde sporcunun mücadele edeceği organizasyonda 12,15 metre boyundaki ‘KER 40’ teknesiyle yarışacak.

Arkaslı yelkenciler, dün lokal suyu tanıtmak için düzenlenen 4 bölümlük kıyı yarışında başarılı bir sınav verdi. Malta’nın Grand Limanı’ndan başlayıp, Sicilya Adası’nın çevresini dolaştıktan sonra yine Malta’da bitecek 600 millik zorlu yarışa 1 yıldan bu yana hazırlanan Arkas Sailing Team, Serhat Altay, Tolga Yağlı, Onur Tok, Tuğrul Elbirler Yiğit Çula, Serkan Yapan, Sergen Birincioğlu, Altuğ Şenermen, Tuğrul Elbirler ve Antrenör Martin Watts’tan oluşuyor.

Takımın yarış seyri, akıllı telefonlara ‘YB Races’ uygulaması indirilerek ya da yarışın resmi internet sitesi ‘www.rolexmiddlesearace.com’da yer alan ‘Position tracker’ bölümünden teknenin adı ‘Flying Box’ı seçilerek canlı olarak izlenebilecek.