SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
A Milli Takım’a 60 milyon Euro

A Milli Takım’a 60 milyon Euro

Selçuk İnan'ın 89. dakikadaki frikik golü sonrasında Euro2016 vizesi alan Milli Takım, UEFA’nın 24 takıma dağıtacağı 300 milyon Euro’luk ödülden de payını alacak. Milli Takım’ın 2008’deki başarıyı tekrarlarsa gelirleri sponsorluk ve ödül parasıyla 60 milyon Euro kazanacak.

MİLLİ Takım'ın İzlanda'yı yenerek Fransa vizesini kapması, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) da gelirlerini arttıracak. Sponsorluk kazancının yanında, UEFA'nın turnuvaya katılan takımlara dağıtması beklenen 300 milyon Euro'luk ödül parasından da Türkiye önemli bir pay kapacak.

Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'nda yer alması, Türkiye'deki reklam ve sponsorluk pastasını da büyütmesi bekleniyor. Milli Takım'ın en son Euro 2008'de katıldığı turnuvadaki başarıyı tekrarlaması halinde, TFF'nin gelirleri sponsorluk ve ödül parasıyla 60 milyon Euro'yu bulacak.

PRİM 500 BİN EURO

Milliler, “Olmaz” denileni yapıp Fransa 2016'ya doğrudan gitme hakkını elde etti. Zafer gözyaşlarıın döküldüğü soyunma odasına inen Yıldırım Demirören, “Bugüne kadar size 150 bin Euro verdik. Buna 350 bin Euro daha ilave ediyoruz” dedi.

Hürriyet