SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım Demirören: “Tarih yazdılar”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, A Milli Takım'ın başarısının Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Güncellenme: 11:36, 14/10/2015
Yıldırım Demirören: “Tarih yazdılar”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na direkt katılma hakkı kazanan A Milli Takım’ın başarısının Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi.

Türkiye’nin İzlanda’yı 1-0 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Demirören, şunları söyledi:

“Üzücü olaylar sonrası halkımızın, şehit ailelerinin, şehit çocuklarının yüzünün gülmesi gerekiyordu. Hocamız ve futbolcularımız bunu sağladı. Bu galibiyet tüm halkımıza, ülkemize hayırlı olsun.” Son anlarda yaşanan heyecanla ilgili ise Demirören, “Hepimiz çok heyecanlandık. Bu heyecanı oyuncularımız yaşadı, yaşattı. Onlara teşekkür ediyorum, tarih yazdılar” dedi.

Yıldırım Demirören, eleme maçları sürecinde kendisi ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim hakkında yapılan eleştirilerle ilgili bir soruya ise şu cevabı verdi:

“Yönetimimiz ne yaptığını biliyor. Hocamız, futbolcularımız ne yaptığını biliyor ama tek derdimiz sabır, sabır ve sabır. Biz ve hocamız sabır gösterdik, bunun sonucunda da futbolcularımız bu başarıya imza attılar.”