SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Türkiye’de herkes çılgın”

“Türkiye’de herkes çılgın”

Köln’deyken maçları hep güney tribününden izlediğini söyleyen Podolski, “Taraftarın hislerini iyi bilirim. Onlarla aram hep iyi oldu. Sahada mücadele görmek isterler, ben de bunu yaparım” dedi.

Galatasaray başarılı futbolcusu lukas Podolski, Şampiyonlar ligi'nin resmi yayıncısına röportaj verdi. Alman oyuncu, Türkiye'deki hayatından ve hedeflerinden bahsetti. Futbolun çok sevildiği bir ülkede top koşturduğunu vurgulayan Podolski, “Galatasaray, Avrupa'nın en büyük kulüplerinden. Köklü bir geçmişe sahip. Burada herkes çılgın. Takımlarına tutkuyla bağlılar. Ben Köln'deyken maçları hep güney tribününden izlerdim. Taraftarın hislerini iyi bilirim. Sahada mücadele görmek isterler, ben de bunu yaparım” dedi.

“BU DENEYİM BİR ŞANS”

Hangi takıma gittiyse taraftarlarla arasının çok iyi olduğunu belirten Podolski, sarı-kırmızılıların tezahüratlarının kendisini kamçıladığını kaydetti. 30 yaşındaki oyuncu, “Türk kültürü farklı. İnsanların mentalitesini öğrenmeye çalışıyorum. Yine de bunu bir şans olarak görüyorum. Kariyerimi noktaladığımda bu deneyimler benim yaşamıma zenginlik katacak. Şu anda her şey iyi. gerçi İngiltere ve İtalya'da da iyiydi. Umarım 3 yıl boyunca galatasaray'da başarıyla forma giyerim ve kupalar kazanırım” ifadelerini kullandı.