SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fikret Orman konuştu

Fikret Orman konuştu

Arabistan'dan Al İttihad takımı, Arjantinli futbolcu için tam 10 milyon Euro'yu gözden çıkardı. Ancak Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Şampiyonluk yolundayken kimseyi satmayacağız" diyerek teklifi kesin çevirdi.

AMK GAZETE / Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş teklif yağmaya devam ediyor… Geçen sezon Demba Ba ve Atınç'ı satarak kasasına 18 milyon Euro koyan siyah-beyazlılarda bu kez Sosa Araplar'ın yakınmarkajına girdi. Suudi Arabistan kulüplerinden Al İttihad, başarılı futbolcuyu renklerine bağlamak için kolları sıvadı. Daha önce nabız yoklayan ve ret yanıtı alan Arap temsilcisi, bu kez tam10 milyon Euro'luk müthiş bir teklif yaptı ve Beşiktaş'tan yanıt beklemeye başladı.

GÜNEŞ SÖYLEDİ

RESMİ yollardan teklifini sunan Araplar, yönetimle görüşmek ve pazarlık masasına oturmak için İstanbul'a gelmek istediklerini bildirdi. Ama başkan Fikret Orman “Hedefimiz şampiyonluk. Kadromuzu koruyacağız” diyerek, Al İttihad yönetimine “Ret” yanıtı verdi. Bu kararda Şenol Güneş'in de, “Sosa'ya çok ihtiyacım var. Takım için önemli bir futbolcu” sözlerinin rol oynadığı dile getirildi.