SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TARİHİNDE ilk kez yer aldığı Turkish Airlines Euroleague yolculuğuna perşembe günü İzmir’de oynayacağı Barcelona Lassa randevusuyla başlayacak olan Pınar Karşıyaka’ya bir iyi, bir de kötü haber geldi.

Yeşil kırmızılı takımın Dixon’un yerini doldurmak için transfer ettiği Joe Ragland iyileşti. Bel fıtığı teşhisi konulduğu için bu yüzden Anadolu Efes’e son salisede kaybedilen Cumhurbaşkanlığı Kupası final müsabakasıyla Beşiktaş Sompo Japan maçlarını kaçıran ABD’li guard, takımla birikte antrenmanlara başladı. Raglan’ın ağrıları sürmesine karşın Barcelona Lassa karşısında forma giyebileceği açıklandı.

SAYI MAKİNESİ İYİLEŞTİ

Öte yandan Barcelona Lassa’nın aynı mevkide görev yapan sayı makinesi Juan Carlos Navarro’nun iyileşmesi, Pınar Karşıyaka’nın keyfini kaçırdı. Sakatlığı nedeniyle 4 aydır parkelerden uzak kalan ve ülkesinin zaferiyle sona eren Avrupa Şampiyonası’nı kaçıran süper yıldız, İspanya Ligi’nde oynanan CAI Zaragoza maçıyla takıma döndü. Attığı 3674 sayıyla Euroleague tarihinin en skorer ismi olan 35 yaşındaki Navarro, Barcelona ile 2 Euroleague şampiyonluğu, 1 Koraç Kupası, İspanya Milli Takımı’yla 1 dünya, 2 Avrupa şampiyonluğu, 2 de olimpiyat ikinciliği kazandı.

ARENA KANUNLARI

EUROLEAGUE maçlarında Karşıyaka Arena’da sorun yaşanmaması için bir dizi önlem alan Pınar Karşıyaka yönetimi, 100 kişi kapasiteli protokol tribünü dahil, salona biletsiz seyirci alınmayacağını duyurdu. Kombinelerin bu maçlarda geçerli olacağını hatırlatan yönetim, çocuk dahi olsa salona hiç kimsenin biletsiz alınmayacağını açıkladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Protokol tribününe gelecek değerli konukların yanlarında eş, çocuk, akraba getirmeleri sıkıntıya neden olacak ve içeriye kesinlikle alınmayacaktır. Arena’nın karşısındaki alanda inşaası devam eden alışveriş merkezi, salona giriş çıkışı olumsuz etkilemektedir. Güvenlik birimleri maç gününde Arena önündeki yolu trafiğe kapatacaktır. Taraftarlarımızın salona sağlıklı giriş çıkış yapabilmeleri için karşılaşmaya toplu taşım araçlarıyla gelmeleri yoğunluğu önleyecektir.”

MAKYAJ YAPILIYOR

Karşıyaka Arena’yı Euroleague maratonuna hazırlamak için yapılan hazırlıkların da bitmek üzere olduğu bildirildi. Salona yeni VIP koltuklar ve tribünlere ek sıra koltuklar eklenirken soyunma odaları ve parkeler elden geçti, kapılardaki güvenlik önlemleri ise artırıldı. Barcelona Lassa maçından önce taraftarlar içeri alınmadan salon didik didik aranacak ve içeriye kapasitenin üzerinde seyirci alınmayacak. Cumartesi günü tam 80, öğrenci 40 TL’den satışa çıkan 1500 bilet dakikalar içinde bitmişti. Taraftarlar şimdiye kadar yaklaşık 2500 VIP kart ve kombine bilet aldı