SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Özat: “Kurtuluşumuz Süper Lig”

Özat: “Kurtuluşumuz Süper Lig”

PTT 1. Lig takımı Samsunspor'un teknik direktörü Ümit Özat, "Bizim tek derdimiz şampiyon olmak. Kulübün kurtuluşu, Süper Lig'den geçiyor" dedi.

Kulüp binasında haftalık basın toplantısını düzenleyen Ümit Özat, kadrosu dar takımlar için milli maç aralarının iyi olduğunu ifade ederken şöyle konuştu:

“Bizim gibi takımlarda yük sürekli belli oyuncuların üzerine bindiği için onların dinlenmesi bakımından milli ara iyi oluyor. Ama ben milli maç aralarını sevmiyorum. Çünkü hafta sonu maç olmadığı zaman bana antrenmanın şevki, hırsı biraz daha az oluyor gibi geliyor. İnşallah Alanyaspor maçı ile birlikte galibiyet serimize yeniden başladır. Orada bütün mücadelemizi oyuncularımızla birlikte göstereceğiz.”

“ÖNEMLİ OLAN BİZİM OYUNUMUZ”

Hiçbir rakibin, hiçbir oyuncusuna önlem almadığını belirten Ümit Özat, rakiplerinin kendileri için tedbir alması gerektiğini vurgularken şöyle dedi:

“Herkesin oyuncusu var. Herkesin oyuncusu kendisine göre tehlikeli. Önemli olan benim takımımın oynayacağı oyundur. Ben gece gündüz, takımımla birlikte en üst düzey performansı nasıl yakalarım, onun üzerinde duruyorum. Biz nasıl ki rakiplerimize takım olarak önlem alıyorsak, rakiplerimiz de bize karşı iki kat daha fazla önlem alacaklardır.”

Yönetimin takıma ödeme yapacak olmasının takım üzerinde nasıl bir etki yaratacağı sorusuna Ümit Özat, şu cevabı verdi:

“Bizim o konularla işimiz yok. Bizim derdimiz para değil. Biz buranın koşullarını bilerek buraya geldik. Buradaki oyuncular, bugünkü şartların belki de 10 katı daha durumda bu takımı bırakıp gitmediler ki, bu takımın ödemeleri 2 gün sekmiş, 2 ay sekmiş, bu bizim için önemli değil. Bizim için en önemli şey yönetimin her idmanda takımın yanında olması, takımı desteklemesi. Sonuçta başarı ile birlikte para da gelecektir. Bugüne kadar burada kimsenin parası kalmadı, kalmaz da. Teknik adamlık olarak 4’üncü kulübüm. Geldiğim günden bu yana ödemeleri gününde değil, gününde önce yapan tek kulüp burası. Bu özveriyi gösteren insanlar mayısta verseler ne olacak. Bizim tek derdimiz şampiyon olmak. Başarılı olduktan sonra para gelir. Yoksa tomar tomar para vermişler, başarılı olamadıktan sonra ne anlamı var. Bunlar benim görüşlerim. Ama oyuncularımın da benimle aynı görüşte olduğunu biliyorum. Buraya geldiğim günden bu yana para sıkıntısı yaşamadık. Öyle bir şey olsa da bu bizim için sıkıntı olmaz.”

Şampiyonluk için konuşmanın erken olduğunu vurgulaşyan Ümit Özat, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“KURTULUŞUMUZ SÜPER LİG”

“Biz kalitemizi biliyoruz. Her geçen gün daha üzerine çıkabilmek için gayret gösteriyoruz. Oyuncularım da inanıyor, ben de inanıyorum. Biz iyi çalışacağız ve üzerimize düşeni yapmaya uğraşacağız. Bu sene, o sene olmalı. Bu yolda çok kazalar olacak. Sonuçta hiçbir takım yok ki 34’te 34 yapsın. Samsunspor’un kurtuluşu, hepimizin bildiği gibi Süper Lig’den geçiyor. Biz bu hedef için her şeyimizi vereceğiz. Ben bu takımın içerisine dışarıdan, transfer olarak, anormal bir durum, sakatlık olmadıktan sonra Ivanov ve Taha dışında başka isimler sokmak istemiyorum. Cefayı çeken bu çocuklarsa, sefayı süren de bu çocuklar olsun istiyorum.”