SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor yazarı Mehmet Demirkol ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve milli yıldız Arda Turan arasındaki polemik devam ediyor. Demirkol, NTVSpor’da yayınlanan Spor Servisi programında, Fatih Terim ve Arda Turan’a cevap verdi.

“İSPANYOLLAR, MOURINHO’YU PERİŞAN ETTİ”

Arda Turan’ın sözlerine “Barcelona medyası kolay deği, Mourinho’yu bile perişan ettiler” şeklinde cevap veren Demirkol, “Barcelona’ya giden oyuncuya “üretim hatası” diyorsanız bu Arda’ya hakaret değildir. Kendi sistemini eleştirmektir. Barcelona medyası da kolay değil. Arda bunu bilmeli. Hiçbir yerde medya kolay değildir.” şeklinde konuştu.

“ÇOK ZENGİN DEĞİLİM, BUGÜN BIRAKIRIM”

Fatih Terim’in “Bırakın artık bu çapaları çupaları” sözlerine de cevap veren Demirkol, “Penaltıdan golü atana kadar kaleye şutumuz yok, ben bunun nesini beğeneyim. Bundan rahatsız olunmaz. Çok sıkıldıysanız bugün bırakırım, çok zengin olduğum için değil, başka bir şey yaparım ama bugün bırakırım. Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı aldığı kadronun orta sahası koas futbolu yaratan bir takımdı, ben de ondan beslenerek böyle bir şey söyledim. Futbolda terimler olmalı, terimler olmazsa nasıl konuşacağız. Futbol öyle anlatılmaz, böyle anlatılmaz. Çapa çupa, ne diyeyim peki. O mevkiye ne diyeyim, libero mu? Libero serbest adamdır.” dedi.

“TAMAM TERİM FUTBOLU DİYELİM”

Fatih Terim’in hemen her maç bu tarz kritik maçlar öncesinde bir polemik yarattığını ifade eden Demirkol, “Bir şeyin ismini koymadan nasıl tartışabiliriz, bugün bu polemiği yaptığım için çok üzgünüm. Ya bir insan bir şeye terimle ifade ettiği için bu kadar eleştirilir mi? Hoca bunu seviyor, her önemli maçtan önce bir polemiğimiz oluyor, biz eğer Fransa’ya gideceksek 50 yıl boyunca bu işe devam edelim. Benim Türkçem, kaos futboluna yetti, daha iyisini bulun. Tamam Terim futbolu diyelim.” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:12,