SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tek hedef olimpiyat

Tek hedef olimpiyat

Milli sporcu Volkan Göğtepe, plaj voleybolunda bir ilki başararak Olimpiyat Oyunları'na katılmak istediklerini söyledi.

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Dünya Turu’nun bir ayağı olan Antalya Open’da mücadele edecek milli sporcu Volkan Göğtepe, olimpiyat vizesi almak istediklerini söyledi. Turnuvaya çok iyi hazırlandıklarını söyleyen Göğtepe “Plaj voleybolunda bir ilki başarıp Olimpiyat Oyunları’na gitmek istiyoruz” dedi.

Volkan Göğtepe “Burada iyi bir performans gösterip olimpiyat yolunda puan toplamak istiyoruz. Plaj voleybolunda Türkiye tarihinde olimpiyatlara gidilmedi şu ana kadar. Bir ilki başarmak istiyoruz” diye konuştu.

Milli takım sporcularından Murat Giginoğlu da dünyanın en iyi plaj voleybolcularının yer alacağı turnuvada ev sahibi olarak yer almaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Takım olarak seyircileri önünde daha iyi bir performans sergilediklerini vurgulayan Murat Girginoğlu, oynayacakları zor maçlar için iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirtti. Murat Girginoğlu, turnuvada kürsüye çıkmak istediklerini söyledi.

GALLETTI DE OLİMPİYAT İSTİYOR

Plaj Voleybolu Milli Takımlar Başantrenörü Carlos Galletti ise turnuvanın Türkiye’de plaj voleybolunun gelişimi açısından önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Antalya Open’da milli takımın hedefini anlatan Galletti, “Hedefimiz en kötü yarı final, mümkünse kürsü görüp madalyayla turnuvayı tamamlamak. Burada alacağımız iyi bir derece Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda önemli bir durak” şeklinde konuştu.

Turnuvada 56’sı erkek olmak üzere 112 takımdan 224 sporcu mücadele edecek. Dereceye giren sporculara toplam 150 bin dolarlık ödül dağıtılacak.