SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Takımın istikrarı için yarın gol yememeye çalışacağız”

İzlanda Teknik Direktörü Heimir Hallgrimsson, takımın istikrarı için yarınki Türkiye maçında gol yememeye çalışacaklarını söyledi.

Güncellenme: 13:38, 12/10/2015
“Takımın istikrarı için yarın gol yememeye çalışacağız”

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elekmeleri A Grubu son maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak olan İzlanda Milli Takımı'nda teknik direktör Heimir Hallgrimsson ve takım kaptanı Aron Einar Gunnarsson maçın oynanacağı Konya Torku Arena'da basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine Ankara'da yaşanan terör saldırısından dolayı tüm Türk halkına başsağlığı dileyerek başlayan Heimir Hallgrimsson, “Çok üzücü bir olay. İnsanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yarın oynanacak karşılaşma için ise Hallgrimsson, “Bir önceki maçtan sonra kalecimiz sakatlandı. Omuzunda bir sorun yaşaması nedeniyle bu maçta oynayamayacak. Onun dışında bir sorunu olan oyuncumuz yok. Kaptanımız cezası nedeniyle bir önceki maçta oynamamıştı. Bu maçta sahadaki yerini alacak. Biz İzlanda olarak buradayız. Başka bir ülkenin maçı için gelmedik. 3 puan için geldik. Takımın gelişimini ve şampiyonaya hazırlanmak adına önemli bir maç. Biz burada sahaya çıkarken diğer takımların durumlarına bakmıyoruz. Biz kendi oyunumuza bakacağız. Letonya maçının 2. yarısında iyi oynamadık. Biz İzlanda Milli Takımı için buradayız ve İzlanda için oynayacağız.” diye konuştu.

Yarınki maçta nasıl bir strateji izleyecekleri şeklindeki soruya ise Hallgrimsson, “Bizim burada bir stratejimiz var. Bu değişmeyecek bir strateji. Bu zamana kadar nasıl ilerlediysek aynı şekilde ilerleyeceğiz. Takımın bir sonraki maça kadar daha iyi olmasını istiyoruz. Takımın istikrarı açısından yarınki maçta da gol yememeye çalışacağız. Takım olarak her geçen maçta daha iyi oynayarak ileriye dönük devamlılığı sürdürmek istiyoruz.” diye cevap verdi.

Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Danny Blind'in İzlanda ve Çek Cumhuriyeti takımlarına mail göndermesiyle alakalı sorulan soruya ise Hallgrimsson, “Biz gruptan çıkmayı garantiledikten sonra birçok federasyon yetkililerinden ve teknik direktörlerden de tebrik mesajı aldım. Bu doğrudur. Tebrik mesajları atan ülkelerin içinde Hollanda da var. Şu anda maç için buradayız. Türkiye'de ve Hollanda'da oynayan oyuncularımız var. Burada art niyet aramıyorum. Sadece tebrik mesajı yollanmıştı ama ilk gruptan çıkmamızın garantilendiği zaman.” yorumunu yaptı.

ARON EİNAR GUNNARSSON: YARINKİ MAÇA GÜÇLÜ BİR TAKIM OLARAK ÇIKMAK İSTİYORUZ

İzlanda takım kaptanı Aron Einar Gunnarsson ise yarın ki maça güçlü bir takım olarak çıkacaklarını söyledi. Grubun son halini ise Gunnarsson, “Gruba bakıldığında bizi favori göstermemiş olabilirler ama biz her zaman takım olarak kendimizi ve takımımızı geliştirme yönünde ilerliyoruz. Biz her zaman kendimize inanıyorduk.” diyerek, şunları söyledi:

“Çek Cumhuriyeti ve Letonya maçları dışında iyi ve istikrarlı bir tablo ortaya koyduk. Bizim için önemli olan bu grubu iyi ve güçlü bir şekilde bitirmek. Yarınki maça güçlü bir takım olarak çıkmak istiyoruz. Çünkü Avrupa şampiyonasına giderken bu tür maçların önemli olacağını düşünüyoruz. Çünkü istikrarlı olursak daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. Gruba baktığımız zaman Hollanda gibi Türkiye gibi çok güçlü takımlar vardı. Zor rakiplerle oynayacağımızın farkındaydık. Ama bizim takım her zaman ileriye doğru gelişim ağırlıklı olduğumuz için kendimize inandık ve buna devam ediyoruz.”