SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Serdar Aziz iddialı konuştu

Serdar Aziz iddialı konuştu

Milli Takımımız’ın Çek Cumhuriyeti galibiyetinin mimarlarından Serdar Aziz, “Artık bu aşamaya geldikten sonra Fransa’daki finallerde yer almamamız mucize olur” dedi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın yıldızlarından Serdar Aziz, “Çek Cumhuriyeti karşısında çok iyi mücadele ettik. Fatih hoca bizi çok iyi motive etti. Elimizden geleni yaptık ve 2-0 kazandık. 3. golü de atabilirdik” dedi. Son zamanlarda stresli maçlar oynadıklarını vurgulayan Serdar Aziz, “Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Yaşadığımız acıyı bu galibiyetle biraz olsun dindirmeye çalıştık. Şimdi sıra İzlanda'da. İzlanda'yı da yeneceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Grubu 3. bitirerek play-off oynamaya hak kazanacaklarını hatırlatan Serdar Aziz, “Play-off'u da geçeriz, Fransa'ya da gideriz. Artık Fransa kaçmaz. Artık Avrupa Şampiyonası finallerinde yer almamamız mucize olur” ifadelerini kullandı. Konya'da oynayacakları İzlanda maçında müthiş bir atmosfer olacağını belirten Serdar Aziz, “Bu atmosferle rakibimizi yeneriz diye düşünüyorum. Gerçi bize play-off için bir puan da yetiyor. Ama galibiyet istiyoruz” dedi.

FİNALLER BİZİM HAKKIMIZ

Grup maçlarına kötü başladıklarını, ancak daha sonra toparlandıklarını söyleyen Serdar Aziz, “Aldığımız sonuçlar ortada. Hollanda'yı yendik. Çek Cumhuriyeti'ni üstelik deplasmanda devirdik. Artık finallerin bizim hakkımız olduğunu söyleyebiliriz. Konya'da seyircimizin vereceği destekle İzlanda engelini de geçerek önümüzü açacağız. Türk futbolu Fransa'daki Avrupa Şampiyonası finallerinde olmayı hak ediyor” ifadelerini kullandı.