SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Pınar Karşıyaka 5 yılda zirve yaptı

Pınar Karşıyaka 5 yılda zirve yaptı

Son dönemdeki çıkışı ile dikkat çeken Pınar Karşıyaka, beş yılda Avrupa'nın en büyük kulüp organizasyonunda oynamaya hak kazandı.

Tarihinde ilk kez Turkish Airlines Euroleague’de mücadele etmeye hazırlanan Pınar Karşıyaka, 5 yıl içinde gerçek bir Avrupa devine dönüştü. İlk kez 1976’da tanıştığı Avrupa arenasında 2002-2010 arasında 8 yıl boyunca hiç yer alamayan Pınar Karşıyaka, 2009’da ligde play-off’a bile kalamadı.

Yeni bir yapılanmayla 2010’dan itibaren ligde sürekli play-off oynayan ve geçen sezon 28 yıl sonra 2’nci defa şampiyon olan yeşil-kırmızılı ekip, 2010-11 sezonunda Avrupa’nın 3 numaralı kupası Eurochallenge’ta başladığı serüveninde, kıtanın en prestijli organizasyonu olan Euroleague’e kadar yükseldi.

Avrupa’da 5 yıldır aralıksız ülkemizi temsil eden Pınar Karşıyaka, dünya devleri Barcelona Lassa, Panathinaikos, Zalgiris Kaunas’ı ilk kez İzmir’e getirecek.

BARCELONA LASSA HEYECANI

Pınar Karşıyaka’nın başında tarihi başarılara imza atan antrenörü Ufuk Sarıca, Barcelona Lassa’yı ağırlayacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. Ufuk Sarıca, bu konuda şunları söyledi

“Tarihimizde ilk kez Barcelona Lassa’yla karşılaşacağız. Bütün kentte bu heyecanı yaşıyoruz. Euroleague’de amacımız, gidebildiğimiz yere kadar gidebilmek ve burada kalıcı olabilmek. Perşembe akşamı çok güzel bir ortamda kazanmak en büyük hedefimiz olacak. Başarırız, başaramayız ama oyunun içinde olacağız. Her zaman olduğu gibi son topa kadar mücadele edeceğiz.”