SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Muslera kurtarmaz”

Galatasaray Genel Sekreteri Fatih İşbecer, AMK’ya konuştu: “Bütün yıl çalışma, son gün piyango bileti al! Muslera’yı satmak bu kulübü kurtarmaz."

Güncellenme: 08:13, 12/10/2015
“Muslera kurtarmaz”

Galatasaray Genel Sekreteri Fatih İşbecer, AMK'ya birbirinden önemli açıklamalar yaptı. İşbecer, ekonomik açıdan zor bir dönemden geçen Galatasaray'ın, Muslera veya başka oyuncuları satarak darboğazdan çıkamayacağını vurguladı. İşbecer, “Bu olay ağustos böceği ve karınca hikayesi gibi. Sen bütün yıl çalışma, son gün piyango bileti al! Muslera'yı satmak bu kulübü kurtarmaz. 70 milyon Euro'luk bir farktan bahsediyoruz. İnanılmaz bir teklif gelirse elbet düşünülür. Ancak sıkıntılar günlük planlarla değil detaylı projelerle çözülür” dedi.

15 DAKİKADA ANLAŞILMAZ

Galatasaray'ın başarılarındaki 1 numaralı ismin Muslera olduğunu belirten İşbecer, sözleşmesi nihayet uzatılan Wesley Sneijder'e de değindi. İşbecer, “Türkiye'de bazı insanlar yanılgı içinde. ‘15 dakikada transfer edildi, 6 aydır sözleşmesi uzamadı' şeklinde ifadeler yanlış. 15 dakikada anlaşmak iyi bir şey değildir, gol yersiniz. Senin görevin kurumun menfaatini korumaktır. Tüm anlaşmaları en ince detayına kadar hesaplayarak yapıyoruz” diye konuştu. İşbecer, Sneijder'in de Muslera gibi çok iyi bir insan olduğunu söylerken, Hollandalı'yı Melo ile kıyasladı.

SNEIJDER VE MELO FARKLI

İşbecer, “Melo konusunda stratejik bir savaş yaşadık. Galatasaray ile gönül bağına rağmen bedavaya gitmek ve son sözleşmesinde büyük para kazanmak istedi. Sneijder'de asla böyle bir durum yaşanmadı. Hatta adam ben burada kalacağım, hoca olacağım, yardımcım da bu olacak falan diyor. Elbette bir taraftar gibi kulübe bağlı olamaz ama gelecekte de sıkıntı çıkaracağını hiç sanmıyorum. Melo'nun eşi de gitmek istiyordu, çocuklarını okula kayıt ettirmedi. Sneijder çok efendi bir adam.Örnek alınacak bir sporcu” ifadelerini kullandı.

Yasin YILDIRIM

Yayınlanma Tarihi:08:08,