SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray Riva arazisini satacak mı?

Galatasaray Riva arazisini satacak mı?

UEFA ile Finansal Fair-Play konusunda görüşmelere devam eden Galatasaray Yönetimi, ekonomik gidişatı düzeltmek için yoğun mesai içerisinde. Başkan Dursun Özbek, otel ve spor salonu projelerini hızlandırırken camiada kurtuluşun anahtarı olarak Riva arazisi gösteriliyor. Sık sık dillendirilen Avrupa cezası bu konudaki endişeleri artırdı. Özbek ve kurmayları Riva konusunda tansiyonu ölçmeye başladı.

Mevcut durumu olumluya çevirmek zorunda olan yönetimin elindeki tek şansın Riva arazisi olduğu konuşulmaya başlandı. Kısa vadeli formül arayışında olduğu bilinen ve bu kapsamda kasım ayında olağanüstü genel kurul yapmaya hazırlanan Özbek ve kurmaylarının toplantıda Riva Arazisi'nin satışını gündeme getirmesi bekleniyor. Camiada bu konuda fikiri ayrılıkları yaşanırken mevcut yönetimin şimdiden kulislerde nabız yokladığı ve tansiyonu ölçtüğü de gelen haberler arasında.

HAMDİ YASAMAN DEĞERİNİ AÇIKLAMIŞTI

Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, yöneticilik döneminde (2014) yaptığı açıklamada Riva’nın değeri hakkında şunları söylemişti: “Riva'da alınmış 800 villalık ruhsatımız var. Bunu değerlendirmek gerekir.”

Buraya yapılacak her bir villanın 1 milyon Dolar değerinde olacağı toplamda 800 milyon Dolar kazanç sağlanacağı iddia edilmişti.

Fanatik