SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’de barış operasyonu

Fenerbahçe’de barış operasyonu

Vitor Pereira ile görüşen Guiliano Terraneo, Hollanda’da ılımlı açıklamalar yapan Robin van Persie ile Portekizli çalıştırıcıyı bir araya getirecek.

Fenerbahçe’de son haftaların en büyük polemiği olarak gündemi meşgul eden Robin van Persie- Vitor Pereira krizi için operasyon başladı. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın devreye girdiği olayın tatlıya bağlanması için Sportif Direktör Guiliano Terraneo da büyük çaba harcıyor.

İtalyan spor adamı hafta içinde teknik direktör Vitor Pereira ile Van Persie konusunu uzun uzadıya konuşarak çözüm yolu aradı.

SORUN YOK DEDİ

Hollanda Milli Takımı'nın Kazakistan ve Çek Cumhuriyeti ile oynayacağı maçlar için kampa giden Robin van Persie'nin ülke basınına verdiği ılımlı mesajlar da barışın habercisi oldu. Persie, “Olayları kafaya takacak durumda değilim. İstanbul'da sıkıntılı günleri geride bıraktım. Şu an çok mutluyum. Fenerbahçe’nin başarısı için mücadele ediyorum. Sadece futbola konsantre olmaya çalışıyorum” mesajıyla Terraneo'yu rahatlattı.

YEMEK YİYECEKLER

Başkan ve Pereira ile görüşen Terraneo, hafta içinde yeni bir zirve daha yapacak. Hollandalı yıldız ile Pereira arasındaki gerginliğe son vermeyi planlayan Terraneo, başbaşa bir yemek organizasyonu da düşünüyor.

Fenerbahçe’nin Kayserispor ile oynayacağı maç öncesinde barışın sağlanması ve takımın da önümüzdeki 4 maçlık zorlu seriye sorunsuz girmesi bekleniyor. Bu gelişme taraftarları da bir hayli rahatlattı.

İrfan YİRMİBEŞ