SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Teknik Direktörü Fatih Terim, İzlanda maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi. Terim, Burak Yılmaz’ın kadroda olmayacağını belirtirken, “Gidelim de nasıl olursa olsun gidelim” dedi. Tecrübeli teknik adamın, Ankara’da yaşanan katliam hakkında da yorum yaparken gözleri doldu.

İşte Fatih Terim’in sözleri;

Tarihinde ilk defa Avrupa Şampiyonası’na katılan İzlanda’yı, sevgili dostum Lars’ı ve ekibini tebrik ediyorum. Bunu başaran tüm oyuncuları da tebrik ediyorum. İzlanda halkına hayırlı olsun.

“NASIL GİDERSEK GİDELİM”

Direkt veya play off ile, nasıl gidersek gidelim. Ben de oyuncularım da buraya kadar getirdiğimiz bir şeyi vermek istemiyoruz. Hepimiz bu ülkenin bir parçasıyız, bu çocuklar da ülkenin en önemli mesajını vermek için didiniyorlar.

“AY-YILDIZI YERE DÜŞÜRMEYE NİYETİMİZ YOK”

Böyle bir ortam içerisinde yaşanan kötü olaylara şahit olmak, hiçbirimiz için sağlıklı değil. Allah yardım ediyor bize galiba! 9 yaşındaki çocuk ölüyorsa, 3.5 yaşındaki çocuğun kafasına mermi giriyorsa… İnsanin yüreğinin acımaması mümkün değil. Allah göstermesin inşallah. Ülkemde böyle şeyleri görmek de duymak da istemiyorum. Bu ülke bizim. İnsanları 10 saniye empati yapmaya çağırıyorum. Allah göstermesin inşallah… Herkesin limiti dolmuştur umarım! Hikayesini bilecek kadar bu ülkeyi çok seviyoruz. Ömrümüz boyunca gördüğümüz şey ay-yıldız oldu, yere düşürmeye niyetimiz yok.

Ne tweet’ler ne onlar ne bunlar. Kimse elinden geleni geri koymuyor. Kimin elinde nesi varsa, tweet’i, topu mopu, herkes koysun ortaya. Göreceğiz.

“OYUNCULARIMIZIN YAPTIĞI BÜYÜK BİR BAŞARIDIR”

Oyuncularımızın yaptığı büyük bir başarıdır. Herkes iftihar etmelidir, kolay bir şey değil. Bu işi tamamlamak çok önemli. Olacak her şeye hazırız. Allah yardımcımız olsun. Robben de konuştu. O pozitif ve daha akıllı konuşmuş. İlk 5 maçtan sonra Hollanda’nın önüne geçmek… Evinde böyle bir avantajla çıkmak, büyük olay! Oyuncularımızın yaptığı büyük bir başarıdır. Kolay bir şey değil. Bu işi tamamlamak artık o kadar önemli ki…

“DEPLASMANDAKİ LETONYA MAÇINDAN SONRA YENİLSEYDİK…”

Benim isteğim, bu güzel periyodun sonunda mutluluğa ulaşmak. Gidelim de nasıl olursa olsun gidelim. Oradaki Letonya maçından sonra, hangi maçı kaybetsek Dünya Kupası hazırlıklarına başlayacaktık! Ama yarın yenilip, Hollanda da kazanırsa; böyle bir durumun ortasında top oynayan oyunculardan bahsediyoruz.

Ben de sıkıldım artık! ‘Çapalar, çupalar, ribauntlar’ Bunlar futbolun terimleri değildir. Mümkün mertebe ilk 11’e dokunmamaya çalışıyorum ama bir Burak konusu var, maalesef iyileştiremedik ama oyuncu sağlığı önemli. Hollanda’daki maçtan sonra ‘halkımız bu takımı sevdi’ demiştim. Yurt dışındaki oyuncularımız da yavaş yavaş katılacaklar. Son yıllarda ilk kez 20-25 kişiyi aynı odada, salonda görme şansımız var. Umarım yarın Allah onları mahcup etmez.

Yayınlanma Tarihi:18:18,