SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çek Cumhuriyeti maçının hemen öncesi. Milli takım soyunma odasında. Son hazırlıklarını yapıyor.Ama öyle her zamanki gibi maça çıkma değil bu; yürekler yanıyor.kimsenin yüzünde tebessüm yok, herkes kan ağlıyor. Ankara'daki alçakça terör saldırısı bunun nedeni; futbol havası yaşanmıyor. İşte o sırada teknik direktör Fatih Terim kaldırıyor kafasını, “Toplanın” diyor futbolcularına ve başlıyor konuşmaya…

FATİH TERİM: “TÜRKİYE İÇİN OYNAYIN”

“Arkadaşlar.ülkemiz, güzel Türkiyemiz zor günler geçiriyor. İnsanlarımız üzgün. Hepimizin içi yanıyor. Neler düşündüğünüzü çok iyi anlıyorum. İçlerinizden geçen benimde içimden geçiyor. Ancak şimdi burada bize de görev düşüyor. Çünkü bizimde ülkemiz için görevimiz bu. Haydi arkadaşlar. Çıkın sahaya. Türkiye için oynayın. yüreğinizle oynayın. Sahaya her şeyinizi koyun.Ve yenin şu Çekleri.”

“BİZİM DE GÖREVİMİZ BU”

“Hainlere, kalleşçe terör saldırısı yapıp, ülkemizde kaos yaratmak isteyenlere karşı hepimiz el ele vermeli, karşı durmalıyız. Bunun için de işimizi çok iyi yapmalıyız. Bizim işimiz de bu. Hepinize güveniyorum. Hepiniz vatanın değerli evlatlarısınız. Sadece Çekler'i yenmek de yetmeyecek bize. Salı günü Konya'da tribündeki Ay-yıldız bayraklı vatandaşlarımızın desteği ile İzlanda'yı da yenmeliyiz.”

Bahadır ÇOKİŞLER

 

Yayınlanma Tarihi:07:51,