SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Durum iç açıcı değil”

Eskişehirspor'un yeni teknik direktörü İsmail Kartal, "Takımın durumu bugün hiç açıcı bir durum değil. Biz bu durumu değiştirmeye geldik" dedi.

Güncellenme: 21:17, 12/10/2015
“Durum iç açıcı değil”

Eskişehirspor’la 1 yıllık sözleşme imzalayan teknik direktör İsmail Kartal, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde futbolcularla bir araya geldi. Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Kartal, Eskişehirspor’un durumunun iç açıcı olmadığını belirterek şöyle dedi:

“Şuan hepimizin bildiği gibi Eskişehirspor’un durumu bugün hiç açıcı bir durum değil. Biz bu durumu değiştirmeye geldik. Eskişehirspor’un bu ligde ne kadar köklü, geçmiş dönemlerde başarılı bir Anadolu kulübü olduğunu herkes biliyor. Ben de bunu en iyi bilenlerden bir tanesiyim. Buraya başarılı olmaya geldik. Hep beraber. Bu iş bir ekip işi. Yönetimi, futbolcusu, teknik heyeti, taraftarı ve medyasıyla beraber biz Eskişehir’i en iyi şekilde temsil edip hak ettiği yerlere taşımak için geldik. Herkes birbirine destek olduğu sürece ben bu işin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Onun için Eskişehir’i tercih ettim. Futbol şehri, güzel bir şehir. Sevdiğim bir şehir. Amcam da benim buralıdır. Kendisi havacıdır rahmetli oldu ama akrabalarım burada vardır. İnşallah hep beraber çalışarak en iyi noktaya getireceğiz Eskişehir’i.”

eskişehirspor-antrenman-12-1000

DHA

“DEVRE ARASINDA TAKVİYELER OLACAKTIR”

Basın mensuplarının soruları da yanıtlayan İsmail Kartal, “Bu sezon Eskişehirspor’un hedefleri nelerdir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Eskişehir’in şu anda bulunduğu ortam hiç iç açıcı değil. En başta bunu söyledim. Baktığınız zaman ligin en çok gol yiyen takımlarından bir tanesi, en az gol atan takımlardan bir tanesi. Yani fiziksel olarak da iyi durumda değil. Geçen sene 7 tane futbolcu gitmiş bu takımda. Bu sene yeni arkadaşlar gelmiş. Bunları en iyi şekilde değerlendirip biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Tabi ki devre arasında bu takıma takviyeler olacaktır. Ama devre arasına kadar da en iyi şekilde bu takımın en yüksek puanları toplayarak yolumuza devam etmek istiyoruz.”

“MUKAVELENİN ÖNEMİ YOK”

Eskişehirspor yönetimi ile 1 yıllık sözleşme imzaladığını açıklayan İsmail kartal, “Bir yıllık anlaşma yaptım. Başkanıma o beni tanısın, ben sizi tanıyayım dedim. Mukavele 2 yıl 3 yıl bunların hiç önemi yok. Önemli olan burada, Eskişehirspor’u bir an önce bulunduğu yerden kurtarmak. Ondan sonra ben burayı sevdikten sonra, ben burada başarılı olduktan sonra yönetim, sizler de bizi takdir ettikten sonra, taraftarı, medyası . Zaten oturup konuşursun, çalışmaya devam edersin” dedi.