SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aziz Yıldırım’ın büyük hayali

Aziz Yıldırım’ın büyük hayali

3 Temmuz'un aklanmasının ardından görevi bırakıp bırakmayacağı merak konusu olan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Akademisi için kongre üyelerinden onay alıp temel atmayı planlıyor.

Şike davasının sonuçlanmasının ardından göreve devam edip etmeyeceği tartışılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın hayalinde bir proje daha var. Görevi süresince yaptığı tesislerle Fenerbahçe'ye çağ atlatan Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Gebze'de 200 dönüm araziye kurmayı planladığı Fenerbahçe Akademisi'nin temelini atarak görevine nokta koyacak.

AZİZ YILDIRIM YAKINDAN TAKİP EDECEK

Uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü dev proje için son aşamaya gelen Başkan Yıldırım, önümüzdeki günlerde akademiyle ilgili hazırlanan projeyi kongre üyelerinin onayına sunacak. Hayalindeki bir çok projeyi hayata geçiren Aziz Yıldırım, temeli attıktan sonra görevi bırakacak ve başkanlığın ardından da bu önemli organizasyonu yakından takip ederek kısa sürede tamamlanmasını sağlayacak.

AZİZ YILDIRIM’A YOĞUN BASKI

Fenerbahçe'de şike süreci sonrası aklanan başkan Aziz Yıldırım’ın sezon sonunda kongreye gitmeyi ve görevi bırakmayı düşündüğü belirtildi. Ancak Yıldırım'ın yerine başkan adayı olarak gördüğü Ali Koç da dahil camianın ağır toplarının buna karşı çıktığı bildirildi. Yıldırım'ın en büyük hayali olarak gördüğü ve düğmeye bastığı Fenerbahçe Üniversitesi'ni bitirmeden görevi bırakmamasının gerektiği ifade edildi. Başkan Aziz Yıldırım’a bu konuda yoğun baskı yapıldığı ve en az 3 yıl daha görevde kalmasının istendiği öğrenildi.

İrfan YİRMİBEŞ