SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aziz Yıldırım Mayıs’ta bırakıyor

Aziz Yıldırım Mayıs’ta bırakıyor

“Fenerbahçe aklandıktan sonra bırakacağım” diyen Aziz Yıldırım'a, Ali Koç başta olmak üzere camiadan 3 yıl daha devam etmesi için baskı var. Ancak Yıldırım, sezon sonunda olağanüstü kongreye gitmeye kararlı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yapılan son genel kurulda, “Fenerbahçe aklandıktan sonra görevi bırakacağım” açıklaması yapmıştı. Yeniden yargılamanın cuma günü görülen son duruşmasında Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu gibi isimler hakkında beraat kararı verildikten sonra gözlen Yıldırım'a çevrilmişti.

Başkanın, “Yapacak çok işlerimiz var” diyerek görev süresinin sonuna kadar devam edeceği de iddia edildi. Bir başka grup ise, Yıldırım'ın akademi için Gebze'de arazi aldığını hatırlatarak, “Başkan başladığı işi yarım bırakmaz. Akademi tamamlanana kadar, en az 5 yıl daha görev alır” yorumunda bulundu.

Ancak başkan bu konuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Başkan’a yakınlığı ile bilinen Alaattin Metin'in Akşam Gazetesi'ndeki haberine göre; başta Ali Koç olmak üzere camianın önde gelenleri, Aziz Yıldırım'a görev süresi dolana kadar, yani 2018'e kadar başkan kalması için baskı yapıyor. Ancak Yıldırım, kongrede verdiği sözün arkasında durmaya kararlı.

Neredeyse tüm branşlarda sezonun başladığını göz önünde bulunduran Aziz Yıldırım'ın, takımların hedeflerinden sapmaması için olağanüstü kongreyi mayıs ayında yapma kararı aldığı kaydedildi. Başkanı bu kararından vazgeçirmek adına son ana kadar ikna çabalarının sürmesi bekleniyor.

GV-12102015