SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erkekler Voleybol 1. Ligi’nin son şampiyonu Arkasspor, 2015-16 sezonu öncesi yenilenen kadrosuyla, Voleybol Dostluk Kupası’nda mücadele edecek. Turnuvada sırasıyla BAL Spor, Şahinbey Belediyespor ve Ziraat Bankası ile karşılaşacak olan Arkasspor, lig ve Şampiyonlar Kupası öncesinde son durumunu görecek.

Geçen sezon kadroda yer alan yabancıların tümüyle vedalaşan Arkasspor’a yeni transfer edilen 4 yabancıdan sadece ABD’li pasör Kawika Shoji katıldı. Kanadalı orta oyuncu Graham Vigras ve Antrenör Glenn Hoag’un çarşamba günü İzmir’e geleceği öğrenildi. Fransa Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden pasör çaprazı Antonin Rouzier önümüzdeki hafta İzmir’de olacak.

Sakatlık yaşadığı öğrenilen Brezilyalı smaçör Mauricio Borges’in gelişi ise gecikecek.

ARKASSPOR’DA BRAVO GÜNDEMDE

Arkasspor yönetimi, Brezilyalı smaçör Mauricio Borges’in sakatlık sorunu yaşaması üzerine rotayı eski oyuncusu Joao Paulo Bravo’ya çevirdi.

Geçen sezon ülkesinin Volei Brasil Kirin takımında görev yapan Brezilyalı smaçörle görüşmelerin sürdüğü bildirildi. Yönetimin Borges iyileşinceyle kadar 2010-13 yılları arasında Arkasspor formasını giyen 36 yaşındaki Bravo’dan yararlanmayı düşündüğü belirtildi.