SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye’ye moral oldunuz

Yüreğimiz yanıyor, içimiz acıyor… Gün geçmiyor ki, bir şehit haberi gelmesin, bir yuvaya kor düşmesin. Ancak dün Ankara’da yaşananlar hepimizi can evinden vurdu. 95 şehit, yüzlerce yaralı. Allah hepimize sabır versin…

İşte böyle bir atmosferde oynadık dün Çek Cumhuriyeti maçını. Futbolcularımızın aklının sahada olmadığı gün gibi aşikardı. Hollanda galibiyeti sonrası grup üçüncülüğü için büyük bir adım atan millilerin hedefine ulaşmasına 4 puan yeterliydi.

Yani Çek Cumhuriyeti ve İzlanda ile oynayacağımız toplam 180 dakikada 1-0’lık skor bizim için yeterliydi. Fatih Terim, Çekler önünde en az beraberlikle sahadan ayrılıp Konya’da İzlanda’yı yenmek üzerine planlarını yapmış. Rakibi savunmada karşılayıp ani ataklarla defansın arkasına yapılacak koşularla gol aradı milliler. Ancak özellikle ilk 45 dakikada planlar tutmadı. Üç pas yapamayan, hücuma çıkamayan milliler, kanat savunmasında sıkıntı yaşadı.

İkinci yarıda milliler daha derli toplu bir görüntüdeydi. Selçuk’un penaltı golü ilaç gibi geldi. Son bölümde iki yıldızımız sahne aldı. Arda’nın enfes asistinde Hakan galibiyeti perçinleyen isim oldu.

Play-off bileti için artık sadece 1 maçımız kaldı. Tarihin en karışık dönemlerinden birini geçiren Türkiye’nin böyle zaferlere çok ihtiyacı var. 80 milyon moral oldunuz. Hepinize helal olsun.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek