SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arnavutköy’de şampiyon Abdullah Güngör

Abdullah Güngör'ün şampiyon olduğu Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreş Şampiyonası, kıran kırana geçen mücadelelerin ardından sona erdi.

Güncellenme: 17:22, 11/10/2015
Arnavutköy’de şampiyon Abdullah Güngör

Arnavutköy Belediyesi tarafından organize edilen ,Geleneksel 5. Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreş Şampiyonası'nda 300 pehlivan kıran kırana mücadele etti. Her sene binlerce güreş severi bir araya getiren Arnavutköy Belediyesi Yağlı Güreşleri, bu sene de çekişmeli güreşlere sahne oldu.

Güreş severler, cazgırlar ve mehteran eşliğinde Hacımaşlı Mahallesi’ndeki ermeydanına yürüdü. Bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ardından yapılan dualar ile birlikte minik güreşçiler er meydanına çıkarak birincilik için kıyasıya yarıştılar.

Atasporu güreşe ilgi büyüktü. Hacımaşlı mahallesindeki ermeydanını dolduran yüzlerce güreş sever, pehlivanlara alkış ve tezahüratlarıyla destek vermeyi de ihmal etmedi. Güreşlerin yapıldığı esnada ise izlemeye gelen vatandaşlara yemek ikram edildi.

ARNAVUTKÖY’DE ŞAMPİYON ABDULLAH GÜNGÖR

Kırkpınar başta olmak üzere Türkiye genelinde yapılan yağlı güreşlerde adını duyuran pehlivanlardan Recep Kara, Orhan Okulu, Abdullah Güngör, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı, Osman Aynur gibi isimler de başpehlivan olabilmek için mücadele verdi. Pehlivanların kıyasıya mücadelesi izleyenler tarafından da büyük beğeni topladı.

Yarı final karşılaşmasında Abdullah Güngör, Orhan Okulu'yu, Mehmet Yeşil Yeşil ise Fatih Atlı'yı mağlup ederek isimlerini finale yazdırdılar.

Final karşılaşması ise adeta nefes kesti. Yaklaşık iki saat süren mücadelenin ardından Abdullah Güngör, Mehmet Yeşil Yeşil’i akıllı bir taktik uygulayarak mağlup etmeyi başardı.

Yayınlanma Tarihi:16:58,