SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu’ndaki son maçında 13 Ekim’de İzlanda ile karşılaşacak olan Türkiye, hazırlıklarına bugün Konyaspor Kayacık Tesisleri’nde saat 18.00’de basına kapalı olarak yaptığı antrenmanla başladı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim yönetimindeki antrenmanda dinamik ısınma hareketlerinin ardından sınırlı alanda pas çalışması yapıldı. Devamında dar alanda çift kaleli jokerli oyun oynandı. Orta ve şut çalışmasını takiben rejenerasyon koşusu ve germe egzersizleriyle antrenman sona erdi.

Dün akşam oynanan Çek Cumhuriyeti müsabakasına ilk 11’de başlayan futbolcular ise takımın kamp yaptığı otelde havuz, terapi ve germe egzersizlerinden oluşan bir rejenerasyon çalışması yaptı. Tedavisi süren Burak Yılmaz da fiziksel performans antrenörü eşliğinde sahada çalıştı.

A Milli Takım, yarın maçın oynanacağı Büyükşehir Torku Arena’da saat 18.00’de bir çalışma daha yaparak İzlanda hazırlıklarını tamamlayacak. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, çalışma öncesinde stadyumda basın toplantısı düzenleyecek. Bir milli futbolcunun da katılacağı etkinlik saat 17.30’da başlayacak.