SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yedeklik kalıcı (mı?)

10 Ekim 2015

Sezon başından bu yana yedek kulübesinin tozunu alan oyuncular ‘biz ne zaman oynayacağız?' diye düşünürken Şenol Güneş devreye girdi. ‘Gelin size 2 hazırlık maçı ayarlayalım, gösterin kendinizi' dedi. Dediğini de yaptı Şenol hoca ama yedekler kendilerini gösteremedi.

Sezon başı kampında yıldızı parlayan ‘Bonus Eslem’, dün akşam sahada saçlarının önüne geçemedi. Belki daha önünde uzun yollar var ama dün bu yolun engebeli olduğunu gördü.

‘Neden oynatılmıyor?' sorusunun sorulmasına neden olan Pedro Franco da bu sorunun gereksiz olduğunu gösterdi dün akşam. Rakibin forvetleriyle mücadelede yavaş kalınca kulübeyi garantiledi.

Bir başka ‘oynatılmayan' stoper Miloseviç ise 11'i zorlamaya niyetli gözüktü. Ancak Rhodolfo ve Ersan'ın performansı düşünüldüğünde o da yedek kalmaya mahkum olacak gibi.

Beşiktaş’ta ‘Kadrolu yedek' Mustafa Pektemek de dün sahadaydı. Koştu, her topa hatta ayağa kafa soktu, ama performansı Gomez ve Cenk'i mumla arattı.

Diğer yedekleri de uzun uzun yazmaya gerek yok. Sözün özü şu: Osmanlıspor'a karşı oynanan maç, bir hazırlık karşılaşmasıydı. Ve bu maç gösterdi ki Beşiktaş'ın yedekleri ilk 11 için hazır değil.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek