SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu karar Galatasaray taraftarını üzer!

Avrupa'ya gidebilmek için sezon sonuna kadar 40 milyon Euro bulmak zorunda olan Galatasaray yönetimi, çok ciddi talipleri olan Muslera'yı iyi bir fiyata satma fikrine sıcak bakıyor.

Güncellenme: 10:21, 10/10/2015
Bu karar Galatasaray taraftarını üzer!

Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün’ün, “Gelecek sezon Avrupa’ya gitmeme riski var” açıklamasının yankıları sürüyor… UEFA Finansal Fair Play engelini aşıp Avrupa vizesi almak için formül arayan Sarı-Kırmızılı yönetim gizli kapılar ardında çok kritik toplantılar yapıyor. Alınan bilgilere göre yönetimin ilk çözüm planı Fernando Muslera… Yeni sezon başlayana kadar 40 milyon Euro gelir elde etmek zorunda Galatasaray yönetimi, çok ciddi talipleri olan Uruguaylı kaleciyi satarak önemli miktarda gelir elde etmeyi planlıyor. Sezon başında Manchester United’ın 35 milyon Euro’yu gözden çıkardığına dair iddialar Ada basınında manşetleri süslemişti. Sarı-Kırmızılılar eğer Muslera’ya beklentileri karşılaşacak bir müşteri bulamazsa o zaman diğer formüller devreye girecek.

muslera-3-10

ALEX TELLES+BRUMA= 17 MİLYON EURO

Sezon başında opsiyonuyla birlikte kiralanan Alex Telles ve Bruma’nın satılmaları artık hayati önem taşıyor. Bu ikili elden çıkarılırsa kasaya 17 milyon Euro girecek. Telles, Inter’de adını ilk 11’e yazdırırken herkesin güvenini kazandı. İtalyanlar yüzde 90 opsiyonu kullanacak. Ancak Bruma’nın Sociedad performansı hiç iç açıcı değil. Beklentileri karşılayamayan Portekizli göze girmeyi başaramadı.

SPONSORLUK ANLAŞMASI BEKLENİYOR

Uzun bir süredir yapılamayan forma sponsorluğu anlaşması da Galatasaray yönetimi için çok önemli hale geldi. Bir Türk, bir de yabancı firma ile görüşme halinde olan Sarı-Kırmızılılar, yıllık 5-7 milyon Euro arasında bir gelir beklentisi içinde. UEFA ile yapılan zirvenin ardından sponsorluk görüşmelerine hız veren Galatasaray yönetiminin 2 hafta içinde sonuca ulaşması bekleniyor.

burak-yılmaz-0710

BURAK YILMAZ’A DA MÜŞTERİ ARANABİLİR

G.Saray yönetimi bunların dışında ekstra gelir elde etmenin de yollarını arıyor… Ara transferde takviye yapması mümkün olmayan Sarı- Kırmızılılar’ın Muslera dışında isimlerin satışına da gündeme alabileceği belirtiliyor. Bu durumda akla gelen ilk isim Burak Yılmaz olacak. Sezon başında West Ham’ın listesine giren milli futbolcunun ara transfer döneminde satılması düşük bir ihtimal gözükmüyor.

PERFORMANSI TEDİRGİNLİK YARATIYOR

Sezona kötü bir giriş yapan Fernando Muslera’nın düşen grafiği yönetimi tedirgin ediyor. Sezon başında fiyatı 35 milyon Euro olarak gösterilen Uruguaylı kalecinin performansını artırmaması durumunda alıcılarının da azalmasından korkuluyor. Bu nedenle yönetim Muslera’nın bir an önce eski formula kavuşmasını bekliyor.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:10:12,