SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Voleybolda 30’uncu yılını kutlayan Vakıfbank Kulübü, 2015-2016 sezonunu açılışını ve forma tanıtımını yaptı. Marriott Otel’de düzenlenen toplantıya, Vakıfbank Spor Kulübü Başkanı Osman Demren, Vakıfbank Voleybol Takımı oyuncuları ve Başantrenör Giovanni Guidetti ve yeni sezon formalarının tasarımını yapan Arzu Kaprol katıldı.

Düzenlenen toplantıda açıklamalarda Vakıfbank Kulübü Başkanı Osman Demren, 2015-2016 sezonu itibari ile 30’uncu yıllarına girdiklerini ifade etti.

Demren, “Ne mutlu bize ki ulusal ve uluslararası birçok başarıya 30 yıla sığdırmış bir kulübüz” ifadelerini kullandı.

Başkan Demre, dünya voleybolundaki bütün kupalara sahip tek takım olduklarını ve 73 maçlık bütün maçlarda galip gelerek, Guiness Rekorlar Kitabı’na giren tek takım olduklarını söyledi.

Takım kadrosunda çok oyuncu değişimi olduğunu dile getiren Demren, “Transferlerimizle çok daha güçlü bir takım olduk. Bu takımla amacımız, Türkiye ve Avrupa’da yine şampiyon olmak. Bu başarıların temelinde kalitedeki ısrar ve dolayısıyla başarıda ki istikrar var” diye konuştu.

BAŞANTRENÖR GUİDETTİ: ” HER KUPADA VE EN ÜST SEVİYEDE OLMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Toplantıda konuşan Başantrenör Guidetti ise, Vakıfbank’taki 8’inci sezonu olduğunu ve ilk sezonuymuş gibi heyecanlı olduğunu ifade ederek, ”Vakıfbank’ta 2’ncilik kabul edilebilir bir sonuç değil, Her kupada ve en üst seviyede olmak için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Vakıfbank kaptanı Gözde’de takıma dahil olan yeni arkadaşlar olduğu için heyecanlı olduklarını ve sakatlıksız güzel bir sezon geçirmek istediklerini dile getirdi.