SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Trabzon’da yarım kadro sıkıntısı

Trabzon’da yarım kadro sıkıntısı

Trabzonspor teknik direktör Şota Arveladze, bu defa da yarım kadro olmanın sıkıntısını yaşadı.

LİGDE son 3 maçından da mağlubiyetle ayrılan takımının yeniden toparlanması için liglere milli için ara verilmesini fırsat bilen Trabzonspor teknik direktör Şota Arveladze, bu defa da yarım kadro olmanın sıkıntısını yaşadı.

TAKIMIN YARISI YOK

Sakat ve milli oyuncuların fazlalığı nedeniyle U21 takımından 6 oyuncuyu çalışmalara davet eden Şota Arveladze, oyun düzeninde yapmayı düşündüğü değişikliklerin taktik çalışmasını da tam anlamıyla gerçekleştiremiyor. Kadrosunda 26 oyuncu bulunduran bordo mavili takımın bu sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yaptığı çalışmaya tam 13 futbolcu çeşitli nedenlerle katılamadı.

Milli takımlarda bulunan Okay, Uğurcan, Erkan, Constant, Mbia, Cavanda, Esteban Alvarado ve Medjani, sakatlıkları nedeniyle salonda çalışan Mehmet Ekici ve Alper Uludağ, sakatlığını atlatamayan Bosingwa, izinli olan N’Doye ve Sefa Yılmaz, antrenmanda yer almadı.

DAYANIKLILIK ÇALIŞMASI

Oyuncularına önce yarım saatlik kuvvet ve dayanıklılık çalışması yaptıran Şota Arveladze, daha sonra yarı sahada taktik antrenman gerçekleştirdi. Zaman zaman yoğun yağmur altında gerçekleştirilen çalışmada Gürcü teknik adam, özellikle taktik çalışma sırasında oyunu sık sık durdurarak futbolcularını uyardı.

ONUR TAM KAPASİTE

Torku Konyaspor maçından önceki antrenmanda dizinde ağrı hissettiği için oynayamayan kaleci Onur, bugünkü antrenmanda hırsıyla dikkati çekti. Kaleyi Esteban Alvarado’ya kaptırdığı haberleri nedeniyle sıkıntılı günler geçiren tecrübeli eldiven, antrenmanda kaleci antrenörü eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yorucu bir çalışma yaptı. Onur’un tüm hareketleri rahatlıkla yapabildiği ve sakatlığıyla ilgili sorun kalmadığı belirtildi.