SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Erdenay’ın mesajı şu şekilde:

“Kulüplerimizin değerli yöneticileri, teknik ve idari ekipleri, sporcularımız, müsabaka görevlileri ve sevgili basketbolseverler,

Basketbol Süper Ligi ve Türkiye Basketbol Ligi’nde 2015-2016 sezonunu heyecanla karşılıyoruz. Kulüplerimizin kıymetli yatırımları ve işbirliği içerisinde yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde liglerimiz, gerek organizasyon gerekse basketbol kalitesi ve mücadele seviyesi bakımından her sezon büyük bir gelişme göstermektedir.

Yeni sezonda Basketbol Süper Ligi adında oynanacak lig, sponsorlarımızın desteğiyle Avrupa’nın marka değeri en yüksek ligi haline gelmiştir. Kulüplerimizin kurdukları kuvvetli kadrolar, son yılların en çekişmeli ve zevkli sezonlarından birini daha yaşayacağımızın habercileri oldular. Samsun’da oynanan Cumhurbaşkanlığı Kupası mücadelesinde sporseverlerin maça gösterdiği ilgi, sahada iki takımın sergilediği mücadele ile birleşince oluşan atmosfer yeni sezon için hepimizi heyecanlandırdı.

Yine bu sezon Türkiye Basketbol Ligi adı altında oynanacak olan ligde ise büyük bir çekişmenin yaşanacağını, sezon öncesi Denizli ve İstanbul’da düzenlenen Federasyon Kupası karşılaşmalarında gördük.

17 Ekim’de başlayacak olan Kadınlar Basketbol Süper Ligi de birçok uluslararası yıldız basketbolcu tarafından tercih edilen, Avrupa’nın en iyi iki liginden biri konumundadır. Ligimizde sağlanan kalite artışına paralel olarak, kulüplerimiz Avrupa kupalarında da zirveye oynamaya devam ediyorlar.

2015-2016 sezonu öncesinde başta kulüplerimiz olmak üzere; sponsorlarımıza, iş ortaklarımıza, yayıncı kuruluşumuza ve medya mensuplarına Türk basketboluna sağladıkları kıymetli katkılardan ötürü teşekkürlerimi sunar; kulüplerimizin yöneticilerine, teknik ve idari kadrolarına, sporcularımıza, hakemlerimize ve müsabaka görevlilerine başarılar ve basketbolseverlere keyifli bir sezon dilerim.”