SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kendisiyle neden oynatılmadıkları konusunda tartıştan Emre Şahin, Yasin Avcı ve Burakcan Kunt’u kadro dışı bırakıp takım arkadaşlarını savunan Mehmet, Civar, Erkan, Deniz, Batuhan, Ömer Kahveci ve Tahacan’ı da Ankaragücü maçı kadrosuna almayan teknik direktör Tolga Doğantez, bu defa yönetime karşı karşıya geldi. Üç futbolcunun kadro dışı kalmasına onay veren yönetimin diğer 7 ismin kritik Ankaragücü maçında oynatılmasını istediği ancak Doğantez’i ikna edemediği öğrenildi.

Son gelişmelerin ardından altyapıdan A takıma alınan Anıl, Abdullah, Samet, Adil, Onur, Sancar, Furkan, İbrahim, Berkant, Ömer Kamberoğlu, Bedirhan, Kadir ve kaleci Mert gibi genç oyunculara “hazır ol” emri veren Tolga Doğantez, şunları söyledi:

“Kulübün geleceği çok sağlam. Genç oyuncuların tümü Bucaspor Futbol Akademisi’nde son derece iyi eğitim almış, ve oldukça iyi yetiştirilmiş. Ayrıca futbolda isimlerden çok sistem önemlidir. Herkes görecek ki Ankaragücü karşılaşmasında futbolcu kardeşlerimiz en iyi şekilde kendilerini kanıtlayacaktır. Bucaspor camiası bu gençlere güvensin.”