SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Van Persie Fenerbahçe’den nefret ediyor”

“Van Persie Fenerbahçe’den nefret ediyor”

Fenerbahçe'de yedek oturduğu için mutsuz olduğunu her fırsatta dile getiren Robin van Persie ile ilgili İngiltere'den şok bir iddia ortaya atıldı.

Sezon başında Manchester United’dan ayrılıp Fenerbahçe’ye imza attığında tüm dünyanın manşetlerine taşıdığı Robin van Persie, teknik direktör Vitor Pereira ile yaşadığı sorunlar nedeniyle yeniden gündemde… Türkiye’deki spor medyasının sık sık Van Persie – Pereira gerilimi hakkında yaptığı haberlerden çok daha serti İngiltere’de yazıldı.

Fenerbahçe’nin Bursaspor ile oynadığı maçın ardından “Yedek oturduğum için mutlu değilim” diyerek hayal kırıklığını dile getiren Van Persie’nin Türkiye serüvenini ele alan The Telgraph gazetesinden Callum Davis, iddiaları bir üst noktaya taşıdı. “Van Persie Fenerbahçe’den nefret ediyor” diyen Davis, Hollandalı yıldızın İngiltere Premier Lig’den ayrıldığı için pişman olduğunu yazdı.

Haberini, Türkiye spor medyasına da konu olan, Van Persie’nin ısınırken sergilediği isteksizlik, Pereira’nın elini sıkarken aldığı tavır ve atılan gollere sevinmemesi ile destekleyen Davis, golcü futbolcunun bu gidişle başka bir takıma transfer olma seçeneğini gözden geçirebileceğini yazdı.

Haberin sonunda ise Arsenal taraftarlarına yönelik bir anket yayınlandı. Robin van Persie’nin yeniden eski takımına imza atmasını isteyip istemediği sorulan Arsenal taraftarları, yüzde 65 ‘Hayır’ oyu verdi.

DIŞ HABERLER

gv-08102