SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Fenerbahçe küme düşecek”

“Fenerbahçe küme düşecek”

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, karar aşamasına gelinen 'Şike Davası' ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yeniden görülen ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında ‘Şike Davası’nda savcının sanıkların beraati şeklinde verdiği iddianame ile ilgili Trabzonspor cephesinden yanıt geldi. Konu ile ilgili 61medya.com’a açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, “Fenerbahçe küme düşecek. TFF 5 yıl ceza alacak” dedi.

Yönetimden ayrılmalarının süreci zayıflatacağını belirten Aslan şunları söyledi:

“Avrupa'da çok ciddi hukuk mücadelesi veriyoruz. Bunu da sürekli seslendirmek istemiyoruz. TFF 5 yıl ceza alacak, Fenerbahçe küme düşecek. Biz çekilelim ama gelecek olan yönetime yapılan baskılar kulübün aleyhine olur. Cumhurbaşkanı tek bir kelime söylemiyor. Bizim gitmemiz şike sürecini zayıflatır. TFF ‘de zaten bizim gitmemizi istiyor. Biz söz verdik bunu bitirmek istiyoruz. Hakkımız yenirken basın dışında sesini çıkaran kimler var? Nerede Sadri Şener, Faruk Özak ve Özkan Sümer, Bunlar etkin insanlar. Seslerini çıkaran yok. Bu yönetim beceriksiz diyerek yönetime saldırabilirler. Ama Trabzonspor babalarının çiftliği mi?”

gv-08102