SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yokuş aşağı gitmeyi umuyoruz’

Basketbol takımının sponsorluk töreninde konuşan Orman, takımı ve devam eden stat inşaatı hakkında konuştu. Beşiktaş Başkanı, hakemliği bırakan Deniz Çoban'a da üzüldüğünü söyledi.

12:59 -
‘Yokuş aşağı gitmeyi umuyoruz’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman tek hedeflerinin şampiyon olmak yönünde olduğunu söyledi ve stat inşaatında çatı montajının yolunda gitmesiyle ‘artık yokuş aşağı doğru’ gitmeyi umut ettiklerini açıkladı.

Basketbol Erkek Şubesi için Sompo Japan Sigorta ile yapılan imza töreninin ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“LİDERİZ OLMAMIZ GEREKEN YERDEYİZ”

“Lideriz, olmamız gereken yerdeyiz ve inşallah böyle gideriz. Çok önemli oyunculardan kurulu çok iyi bir kadromuz var. Bu kadroyu bütün kamuoyunun da bildiği gibi uzun dönemdir planlayarak yaptığımız bir çalışmayla geldik. Artık şu dakikadan sonra yapacağımız tek iş, devreye lider olarak girip inşallah sezon sonunda da şampiyon olmak. Vodafone Arena’da bu işi taçlandırmamız lazım”

“STAT İNŞAATINDA ARTIK YOKUŞ AŞAĞI GİTMEYİ UMUT EDİYORUZ”

“Hemen hemen bütün imalat bitti, kontrol yapılıyor. Çünkü geri dönüşü olmayacak bir işlem o. Zor bir işlem. Biliyorsunuz Bursaspor Kulübü de bizim yaptığımız çatı teknolojisinin aynısını yaptı ve uzun zamandır uğraşıyorlar. Bu normal bir çatı değil. Halatlarla yapıldığı için gerdirme sistemiyle yapıldığı için çok zor bir çatı. Ben bile bu kadar zor olduğunu tahmin etmiyordum açıkçası. Herhalde önümüzdeki hafta başı gibi yavaş yavaş çatı yerine gelmeye başlar. Ondan sonra çatı yukarıya çıktıktan sonra biraz daha işimiz var. Ondan sonra zemine ve hemen koltukların montajına. Dış cepheyi tamamlayamıyoruz çatıyla alakalı olduğu için. Artık bunların kalkmasından sonra yokuş aşağı gideriz diye umut ediyoruz”

“HERKESİN BEKLEDİĞİ ŞEKİLDE ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ”

“Oyuncularımızın değerinin görülmesi, alıcıların çıkması hoş bir şey. Beşiktaş başarılı bir takım ki oyuncularına alıcı çıkıyor. Geçen sene de böyle oldu bu sene de böyle oldu. Ama bizim böyle bir niyetimiz yok. Bizim şuan tek konsantrasyonumuz şu: ‘Devre arasını lider olarak bitirmek.’ Devre arasında bir iki bölgede eksikliklerimiz var, oralara takviye yapmak istiyoruz. Devre arasından sonra da kendi stadımıza en kısa sürede dönmek istiyoruz. Bu sene de Beşiktaş’ı herkesin beklediği şekilde şampiyon olmasını bekliyoruz. Bizim bütün çalışmalarımız ve konsantrasyonumuz bu yönde. Şu anda bir oyuncuyu pazarda, satıyoruz diye bir niyetimiz yok. Bunları herkes yazıyor. Böyle bir konuşma dahi yok. Böyle bir niyet olmadığı için zaten bu süreçlerde böyle konuşmalar olmaz. Bunların hepsi spekülasyonlarla alakalı şeylerdir. Çünkü transfer dönemi değil bir şey değil neden teklif olsun. O yüzden tabiri caizse palavra haberlerden birisi. Böyle diyeyim yani.”

“DENİZ ÇOBAN’A ÇOK ÜZÜLDÜM”

“Deniz Çoban’a çok üzüldüm. Açıkçası hata yaptı ve hatasından sonra da hakemliği bıraktığını açıkladı. Düzgün dürüst bir kardeşimiz. Üzüldüm. Kendi kararı. Hakemlerle alakalı yorum yapmak istemiyorum. Allah ona yeni hayatında başarılar nasip etsin”