SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Şenol Güneş hepimizi inandırdı’

‘Şenol Güneş hepimizi inandırdı’

Siyah-beyazlıların orta sahadaki yaratıcı ismi Jose Sosa, “Geçen sezonkinden daha kenetlenmiş ve deneyim kazanmış bir takımız. Yeni hocamızla şampiyon olacağız” dedi.

Beşiktaş’ın Arjantinli yıldızı Jose Sosa, bu sene şampiyonluğa herkesin inanmaya başladığını söyledi. Siyah-beyazlıların orta sahadaki maestrosu, Şenol Güneş'in bütün futbolcuları kendi hedeflerine inandırmaya başladığını belirterek, “Bu yıl geçen sezonkinden daha çok kenetlenmiş ve şampiyonluğa inanmış bir takım halindeyiz” diye konuştu. Geçen yıl son haftalara lider girmesine rağmen şampiyonluğu kaçıran Beşiktaş'ın bu sezon aynı hataya düşmeyeceğini ifade eden Jose Sosa “Bu sezon hepimiz 1 yıl daha tecrübeli haldeyiz” dedi.

‘GÜNEŞ BÜYÜK AVANTAJ’

Geçen sezona oranla kendilerini şampiyonluğa daha yakın gördüklerini dile getiren Jose Sosa, “Takımın iskeleti yıllardır bu ligde mücadele ediyor. Başımızda çok tecrübeli bir isim var. Geçen sezonla kıyaslarsak bu sene kendimizi şampiyonluğa daha yakın görüyorum. Şenol Güneş'in deneyimlerini somut olarak görebiliyoruz. Ön görüleri sürekli çıkıyor. Ligdeki takımları ve oyuncuları çok yakından tanıyor. Onun analizleri sayesinde işimiz kolaylaşıyor. Stadımıza da kavuşursak önümüzde durabilecek takım yok” diye konuştu.

ERSOY ÖZDEM / AMKSPOR