SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarıca: “Son topta hata yapınca…”

Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinde Anadolu Efes'e yenilen Pınar Karşıyaka'nın antrenörü Ufuk Sarıca, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 22:18, 07/10/2015
Sarıca: “Son topta hata yapınca…”

Pınar Karşıyaka Antrenörü Ufuk Sarıca, Anadolu Efes’e son salise basketiyle 76-74 kaybettikleri Cumhurbaşkanlığı Kupası finalinden sonra, “Önemli olan her zaman bu finallerde olup son topa kadar mücadeleyi sergileyebilmek” dedi.

Maçta Ragland’ı belindeki sakatlık nedeniyle oynatamadıklarını, diğer guard Kenan’ın da erken faul problemine girdiğini hatırlatan Sarıca, “15 sayı geriden gelip öne geçtik. Son topa kadar savaştık. Son topta eşleşmede hata yapınca ribaundu ve finali kaybettik” dedi.

Yeşil-kırmızılı ekiple 3 yıl önce de Eurochallenge Cup finalini 1 sayı farkla kaybettiklerini hatırlatan Ufuk Sarıca, “O maçın ardından finalin sadece bir başlangıç olduğunu söylemiştim. Daha sonra finaller oynayıp kupalar kazandık. Efes gibi Euroleague şampiyonluğu için kurulmuş bir takımla eksiklere, yeni kurulan bir takımın dezavantajlarına rağmen finalde son topa kadar mücadele etmek de önemli. Bir takım olarak camia olarak bu savaşı her zaman sergileyeceğiz. Bu finaller son değil” diye konuştu.