SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

O ne özgüven o!

Houston Rockets'ın yıldız ismi James Harden'a göre NBA en iyi oyuncusu kendisi. Ödülü hak etmenin birçok faktör içerdiğini dile getiren Harden, "Geçen sezondan daha iyisini yapacağım sadece bekleyin" dedi.

Güncellenme: 10:58, 07/10/2015
O ne özgüven o!

“Ligdeki en iyi oyuncu benim.” bu sözler James Harden’a ait… NBA’de geçtiğimiz sezonu ve en değerli oyuncu ödülü hakkında açıklamalarda bulunan ABD’li yıldız, özgüven dolu sözler sarfetti.

Rockets’ta geçen sezon başında Dwight Howard sakatlanmasının ardından takımda dümene James Harden geçmişti. Dev pivotun yarattığı boşluğun üzerine bir de takımın forveti Terrence, Patrick Beverley de sakatlığa kurban gitmişti. Bu oyuncular Play-Offlar’ı kaçırmıştı ancak Rockets, Harden’ın liderliğinde konferans finaline kadar yükselmiş hatta şampiyon Golden State Warriors’ı terletmişti.

Ancak MVP ödülü normal sezon için Stephen Curry’ye giderken, final serisinin en iyisi de Andre Iguodala seçilmişti.

Yeni sezona sayılı günler kala geçtiğimiz yılı değerlendiren Houston Rockets’ın süperstarı Harden, NBA.com’daki konuşmasına; “Daha fazlasını yapamayacağımı mı düşünüyorsunuz. Sadece bekleyin. Size göstereceğim” diyerek özgüven dolu bir giriş yaptı.

“Bu ligin en iyi oyuncusu benim. Ben buna inanıyorum. Bunu da geçen yıl gösterdiğimi düşünüyorum” diyen şunları söyledi;

“Ligin en değerli oyuncusu ödülünü alması gereken bendim. %100 olarak gerçekleşen şey bu olmalıydı. Golden State Warriors’a hakkını vermek gerek, inanılmaz bir yıl yaşadılar. İnanılmaz bir kadroları, antrenör ekibi ve her şeyleri vardı. Fakat, MVP ödülü en iyi takıma verilmiyor. Biz geçen yılı Batı’da ikinci bitirdik. Kimse, tüm takım sağlıklıyken bile bizden bu denli bir başarı beklemiyordu. Tüm oyuncularımız sakatlıklar geçirdi. Kendi grubumuzu kazandık, ki bu gruptaki tüm takımlar Play-Off’a kalmayı başardılar.”

“MVP ÖDÜLÜ BENİM HAKKIMDI”

“Çok fazla faktör var. Geçen sezon ligin en çok sayı atan oyuncusu, en çok oynayan oyuncusu bendim. Daha önce dediğim gibi, Stephen Curry’den bir şey aldığım yok ancak MVP ödülü benim hakkımdı. Bu düşüncem hala aynı.”

“YETENEKLERİME GÜVENİYORUM”

“Komple bir oyuncu olarak kendimi geliştirdim. Bu yolda yürürken aklınıza gelen ve yaptığınız bir şey değil. Aldığınız sorumluluğun gerektirdiği türden bir şey.Yeteneklerime güveniyorum. İlk iki yılımda sadece her gece nasıl olup da yüksek skorlara ulaşabileceğimi öğrendim. Bunu inşa etme üzerinde durdum. Sonra şöyle şeyler duydum; “Bir takımı yönetemez. Her gece sahada böyle oynayamaz” falan. Savunmada da nasıl yüksek seviyede oynayabileceğimi de geçen sezon gösterdim.”

“KAN VE GÖZYAŞI”

“Dürüst olmak gerekirse, ödülü kimin aldığının açıklanacağı gece kendi başıma salonda antrenman yapıyordum. Fakat, benim için çok yorgunluk verici, uzun bir sezondu. Ligde dakika olarak en fazla süreyi ben aldım. Her gün birçok ağrıyla baş etmek zorunda kaldım. Kan ve gözyaşıydı.”

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:10:57,