SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takımı'nda futbolcular Şener Özbayraktar, Caner Erkin, Okay Yokuşlu ve Yasin Öztekin, Çek Cumhuriyeti karşısında puan alacaklarından emin konuştu.

A Milli Takım, 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Çek Cumhuriyeti ve İzlanda ile oynayacağı maçların hazırlıklarına devam ediyor. Antrenman öncesinde futbolcular, Şener Özbayraklı, Okay Yokuşlu, Caner Erkin ve Yasin Öztekin, basın mensuplarına iddialı açıklamalarda bulundular.

amk-dizel-banner-600x800

ŞENER ÖZBAYRAKLI: ÇOK İNANÇLIYIZ

A Milli Futbol Takımı'nın Fenerbahçeli futbolcusu Şener Özbayraklı, zor maçları atlattıklarını belirterek, Çek Cumhuriyeti maçı öncesinde takım olarak çok inançlı olduklarını söyledi. Şener Özbayraklı, şu ifadeleri kullandı:

“Sabırsızlıkla oynayacağımız maçların saatini bekliyoruz. Bunlar rövanş maçları istediğimiz ve ihtiyacımız olan puanları almak zorundayız. Çek Cumhuriyeti maçı var onların hedefi yok. Ama bu maçlar üst düzey. Bir hedefimiz var; istediğimiz puanları almamız lazım inşallah da o hedefe ulaşırız.”

Kariyerinde hızlı bir ilerleyiş olduğu yönündeki bir soru üzerine Şener Özbayraklı, “Kulübüm de olsun milli takımda olsun oynama şansı buluyorum. Çok hızlı gelişti ve ben de en iyi şekilde atlattığımı düşünüyorum.” cevabını verdi.

“NASIL BİR GÜCÜMÜZ OLDUĞUNU SADECE HOLLANDA'YA DEĞİL DÜNYAYA GÖSTERDİK”

Hollandalı futbolcular Robin van Persie ve Wesley Sneijder'in milli takımımız hakkındaki yorumlarının hatırlatılması üzerine de yetenekli futbolcu, “Şu anda rakibimizin bunu söylemesi normal. Son maçta nasıl bir gücümüz olduğunu sadece Hollanda'ya değil dünyaya gösterdik. Takım arkadaşımız onlar, rekabetimiz olacak. Biz de onların puan kaybedeceklerine inanıyoruz. Biz de iki maçı kazanarak play-off'a kalacağız.” ifadelerini kullandı.

Art arda çok maç oynamasının kendi performansını nasıl etkilediği yönündeki başka bir soruya da Şener, “Çok yoğun bir tempoda geçiyor lig atmosferi. Ben de bir insanım benim de yorgunluklarım oluyor. İnişli çıkışlı performans gösterebiliyorum. Ben her zaman kendimi en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyor ve sahada varımı yoğumu vermeye çalışıyorum. Şu anda milli takımda 4 günde iki maç oynayacağız yine yoğun bir tempo olacak ama ben bunu da en iyi şekilde atlatacağım.” diye cevap verdi.

OKAY YOKUŞLU: İPLER BİZİM ELİMİZDE

Trabzonsporlu futbolcu Okay Yokuşlu da “Heyecanlıyım, biraz da sabırsızım. Maçı bekliyorum. Ülkemiz ve Türk futbolu adına iki önemli maça çıkacağız. Fatih hocama da teşekkür ederim, bu iki maçta bana güvendiği için. Grupta Hollanda maçı öncesine kadar ipler bizim elimizde değildi. Hollanda maçının ardından artık ipler bizim elimizde. 4 puan bize yetiyor gibi görünse de Türk milli takımı olarak iki maça da kazanmak için çıkacağız.” diye konuştu.

Okay, takımda stres olup olmadığı yönündeki soruya ise şu karşılığı verdi: “Stres demeyelim bir heyecan var. Bu iyi bir heyecan. Maça çıkmaktan ve mücadele etmekten korkmuyoruz. Maça bir an önce çıkıp ülkemizi sevindirmek istiyoruz. Çok önemli iki maç var sonuç ne olur bilinmez şunun sözünü verebiliriz; sahaya çıkıp elimizden gelen mücadelenin en iyisini vereceğiz.”

CANER ERKİN: HOLLANDA'YA BIRAKMAK İSTEMİYORUZ

Fenerbahçeli milli futbolcu Caner Erkin ise önlerindeki iki maçtan 4 puan almaları halinde gruptan çıkacaklarını ve bu durumu rakipleri Hollanda'ya bırakmak istemediklerini söyledi. Bir sakatlığı olduğunu ancak oynamasına engel teşkil etmediğini anlatan Caner Erkin, şöyle konuştu:

“Hocam görev verdiği sürece sahada olacağım. Avantajı biz aldık elimize. Sonuçta iki maçı kazanırsak hatta 4 puan alırsak play-off’a kalıyoruz. Bunu da gerçekleştireceğiz. Buraya getirdikten sonra bunu Hollanda'ya bırakmak istemiyoruz. Onun için bu zor virajdan da alnımızın akıyla çıkarız.”

Takım arkadaşı Hollandalı futbolcu Robin van Persi ile gruptan çıkma üzerine konuşup konuşmadıklarının sorulması üzerine Caner, “Tabii ki konuştuk. Bu onların düşüncesi biz tabii ki öyle düşünmüyoruz. Ben kaybedeceğimize inanmıyorum.” cevabını verdi.

Hollanda'nın da oynayacağı iki maçta 6 puan alacağının garanti olmadığının altını çizen Caner Erkin, “Kulüp maçlarında da sahaya çıktığınızda 0 – 0 başlıyor. Hiçbir şekilde 3 puan alarak bitirebileceğinizi bilemezsiniz. Ama biz bütün maçlara kazanmak için çıkıyoruz. Böyle şeylere takılmamalıyız. Biz kendi maçlarımıza bakmalıyız. Kendi maçlarımızı aldığımızda her şey bizim elimizde.” ifadelerini kullandı.

YASİN ÖZTEKİN: BURAYA KADAR GETİRDİK İKİ MAÇIMIZI DA KAZANMAK İSTİYORUZ

Galatasaraylı milli futbolcu Yasin Öztekin de çalışmaların çok iyi gittiğini belirterek, “Hepimiz çok istekliyiz. Buraya kadar getirdik her şeyi bundan sonra da iki maçımızı da kazanmak istiyoruz. Herkes çok iyi çalışıyor ve çok istiyor. Hocamızla birlikte takım olarak oraya gidip 3 puan almak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

10 Ekim Cumartesi günü karşılaşacakları rakipleri Çek Cumhuriyeti'ni izlediklerini de dile getiren Yasin Öztekin, “Tabii ki çok agresif ve iyi oynayan bir takım. Ama bizi ilgilendirmiyor. Biz kendi oyunumuza bakmak istiyoruz. Bizim bir oyun şeklimiz var onu sahaya yansıtırsak iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. İnşallah iyi oynayıp iyi mücadele edip 3 puanı ülkemize armağan etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:18:53,