SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arnavutluk A Milli Futbol Takımı, Euro 2016 elemelerinde yarın Elbasan Arena’da Sırbistan ile karşı karşıya gelecek. Geçen sene Belgrad'da oynanan milli maç, çıkan olaylar sebebiyle sadece 42 dakika sürmüştü. “Büyük Arnavutluk” bayrağının maket bir uçakla gezdirilmesi üzerine tatil edilen maçı Arnavutluk hükmen kazanmıştı.

Yarınki maçta olay çıkmaması için bin 500 polis görevlendirilecek. Stadın etrafına keskin nişancılar yerleştirecek ve etraftaki binalarda da önlem alınacak. Her binanın girişinde bir polis yerleştirecek. Taraftarlar ‘Büyük Arnavutluk' bayrağı ya da sembolünü taşıyamayacak. Taraftarlar sadece adlarına kesilmiş biletlerle stada girebilecek.

 

MİLLİ MAÇ ÖNCESİ SÜRPRİZ ENGELLENDİ

Geçen yıl iki takım arasında oynanan milli maçın tatil edilmesine sebep olan maket uçağı uçuran İsmail Morina bugün Arnavutluk’ta tutuklandı.

Arnavutluk Futbol Federasyonu, Morina’nın stada girişini yasaklamıştı. Ancak, Morina Facebook’ta paylaştığı bir görüntüde bilet satın aldığını ve maça girerek Sırbistan başbakanına sürpriz yapacağını söyledi. Arnavutluk polisinden yapılan açıklamada ise İsmail Morina’nın beraberinde iki silah bulunduğu için gözaltına alındığı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:14:43,